4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

NAPSALI O NÁS: Ostrá ostře do čela, střídá Hostouň

Poprvé vede Ostrá, ale jen o skóre před dlouhodobým lídrem z Hostouně. Každopádně se boj o postup do divize malinko zúžil, horkými kandidáty jsou aktuálně tři týmy – k oběma jmenovaným přidejme Velvary.

Zatímco Velvary měly o víkendu nejsnazší los a doma zadrženě přehrály Sázavu 3:0, zbylé dva týmy to měly horší. Ostrá sice také hrála s tabulkově podprůměrnými Tuchlovicemi a také vyhrála 3:0, jenže tak jednoduché to nebylo – hlavně kopala venku a proti sokovi, který ji na podzim senzačně zdolal na jejím hřišti. Teď to svěřenci kouče Kafky týmu z Kladenska vrátili i s úroky.

A jsou první, protože Hostouň, která měla los nejsložitější, svůj úkol zvládla jen částečně – ve Vykáni vyhrála po rozstřelu 3:2.

„Trenér Drahokoupil snad naservíroval svým hráčům tataráčky, byli hodně důrazní,“ usmál se trenér Ostré Jiří Kafka po zápase s Tuchlovicemi, kde jeho tým vyhrál 3:0.

Jeho tým šel do vedení v prvním poločase, a přestože přišel o zraněné obránce Koubu s Hochmeisterem, domácí (takéjim dva hráči nedohráli) do šancí nepouštěl. Ve druhé části mu ke klidné koncovce pomohl střídající střelec Petlička, když se spoluhráči vyřešil skvěle netradiční situaci – nepřímý kop z malého vápna po malé domů. Pak ještě Ostrá dorazila domácí bojovníky třetím zápasem.

Jiří Kafka (foto) uznal, že s nasazením Tuchlovic měl jeho tým potíže a podal jeden z nejhorších výkonů jara, ale tři body ze hřiště soupeře pochopitelně bral všemi deseti. Zvlášť když to byl už šestý vítězný korálek na jarní niti, která pracovitě utkává postupová trička.

Vykáň po hektické prohře v Semicích, kde si vykoledoval brankář Kosmák desetizápasový trest od disciplinární komise, se mohla ještě k čelu přitáhnout, to by ale musela Hostouň doma porazit. Místo toho se celý první poločas k ničemu nedostala a v závěru jinak výtečný náhradní brankář Coizza dvakrát inkasoval. Dostat gól do šatny je vždycky malér, ale dostat hned dva?

S domácími to sice zacvičilo, ale ne tolik, aby zápas vypustili. Během druhého poločasu je zvedl výborně hrající Lukáš Jarolím, ke konci snížili a pak dokonce Dalekorej vyrovnal.

Také v rozstřelu se zdálo, že Vykáň bude nahoře, první zaváhal hostouňský hráč, ale pak i dva domácí a bod navíc získali hosté.

„Byli jsme sedmdesát pět minut lepší, dobře kombinovali, drželi střed hřiště a domácí nepouštěli do šancí,“ komentoval zápas na stránkách hostouňského klubu trenér Martin Čurda.

A svému mužstvu vyčetl, že lajdáckostí dovolil domácím nejen snížit, ale i vyrovnat.

„Mohli jsme ještě vyhrát, jenže Šilhan v šanci uklouzl a došlo na rozstřel, který jsme naštěstí vyhráli. Sice máme dva body ze hřiště soupeře, ale tak, jak se zápas vyvíjel, jsme o jeden zbytečně přišli,“ mrzelo ho.