4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

NAPSALI O NÁS: Michal Zachariáš: Hostouňská kombinace na soupeře platí

Když jsme se po výhře nad Libiší zeptali diváků v Hostouni, kdo byl z domácího týmu nejlepší, většina ukázala na Michala Zachariáše (32). Kapitán Sokola otevřel skóre utkání a měl, i přes vedro, lví podíl na výborné hře svých spoluhráčů.

Co bylo těžší – překonat soupeře, nebo palčivé vedro?

Z obou pohledů to bylo nesmírně těžké utkání. Když budu mluvit za sebe, tak s přibývajícími roky je takové počasí čím dál tím víc nepříjemné (směje se). Ale makám na sobě, protože s mladými chci ještě nějaký čas držet krok.

Ale také jste po nějakém čase předvedl vynikající výkon…

Trošku víc jsem se proti Libiši hecnul. Působil jsem tam a měl jsem tak o motivaci navíc. Povedlo se, dal jsem gól, i když jsem mohl dát třeba čtyři, ale to už je obrázek momentální kvality zakončení. Taky je pravda, že v druhém poločase jsem toho měl dost a střídal jsem. První dvě kola jsem kvůli zranění nehrál, asi mi chyběl větší klid v zakončení. Někdo jiný na mém místě by ty góly jistě dal.

Jste schopný v takovém tempu, jaké jste předvedl, hrát i další zápasy?

Samozřejmě. Ale nebude to asi na celých devadesát minut. Tu hodinku jsem schopný nasadit své nejvyšší zápasové tempo a pomoct týmu třeba v té době vstřelit gól. Jsem rád za každou minutu na hřišti, protože v mužstvu máme patnáct kvalitních hráčů. Trenér Čurda točí sestavu dobře.

Máte za sebou tři zápasy, s Mostem, v Rakovníku a s Libiší. Byl poslední soupeř nejslabší?

Každý měl nějakou slabinu. Libiš nemá špatný tým, nepatří na spodek tabulky. Řekl bych, že nejslabší byl Most.

Čím v těch třech zápasech Hostouň nejvíc vynikala?

Jsme hodně silní na balónu v kombinační hře. Máme kvalitu směrem dopředu, kde působí kvalitní náběhoví fotbalisté, kteří dokážou hrát jeden na jednoho. I naše záloha je velmi kreativní. Tomáš Marek i Honza Čurda umí rozdat ty správné balony a s podporou krajních beků se do zakončení dostane víc hráčů. Soupeř si tím pádem u nás nemůže hlídat jen některé střelce.

Co u vás ve čtvrtém kole předvede Nový Bor?

Zřejmě bude zatažený v devíti lidech vzadu. Naše hra na ně ale bude platit. Kombinací a častou střelbou bychom měli uspět.

AUTOR: Jan Murárik