17. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 27. kolo: FC Písek vs. Sokol Hostouň (Burketova)

NAPSALI O NÁS: Messiho hattrick je pryč, Pavlík bude v Hostouni čelit divizním střelcům

Před pěti lety mu na stadionu v Edenu v utkání Ligy mistrů nasázel slavný Lionel Messi hattrick, od jara bude čelit už bývalý gólman Plzně a Kladna Roman Pavlík střelám mnohem méně renomovaných borců.

Nedávno se totiž domluvil s fotbalovou Hostouní, která jeho příchodem vyřešila post, na kterém jí na v první polovině sezony tlačila bota.

Na počátku byl podzimní telefonát bývalého spoluhráče z Kladna Michala Zachariáše. „Ptal se, co dělám, zda si nechci zachytat," přiblížil první kontakt s divizním nováčkem zkušený gólman, který v létě skončil v Plzni a od té doby se připravoval pouze individuálně. „Udržoval jsem se, kdyby přišla nabídka.

Nějaké z nižších soutěží byly, hostouňská mě ale přesvědčila," uvedl s tím, že rozhodující bylo, že se v týmu potká s dalšími hráči, které znal z SK Kladno – Jaromírem Šilhanem a Janem Čurdou.

Na divizní tabulky se prý sem tam podíval, aby ale podrobněji sledoval utkání kdo, jak hrál, to ne. Doufá, že se na jaře posunou do klidného středu tabulky. Na poznámku, že bude po dlouhé době jednička, odvětil: „Pravděpodobné to je, ale jisté ne. Třeba bude kolega lepší," usmál se a doplnil, že se cítí dobře, byť ho o post prvního gólmana v Plzni připravilo vleklé zranění zad.

„Důležité je, že drží. Našel jsem si cviky na posilování hlubokých svalů a břicha. Železa nezvedám, to nechávám mladším," podotkl.

V Plzni byl šest sezon, přičemž první odchytal jako jednička a podílel se také na mistrovském titulu. „To je asi můj největší úspěch, protože jde o dlouhodobou práci. Zápas s Barcelonou ale byl také zážitek," uvedl Pavlík, jemuž bylo ve středu jedenačtyřicet let.

Pro gólmana žádný věk, vždyť Josef Zlata nedávno čapal divizi v osmačtyřiceti. A dobře! „Chytání se nezapomíná," poznamenal bývalý gólman střížkovské Bohemky, jehož do Kladna přivedl Miroslav Koubek, dnes trenér vršovické Bohemky.

Neděle 9. dubna bude pro Pavlíka obzvlášť zajímavá, protože do Hostouně přijede právě Kladno, které bylo na prahu jeho profesionální kariéry. Koneckonců, pár jeho bývalých spoluhráčů už je zpět v SK.

Autor: Jiří Nagy
Zdroj: http://kladensky.denik.cz/fotbal_region/messiho-hattrick-je-pryc-celit-bude-diviznim-strelcum-20170119.html