10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

Fotbalisté Hostouně jsou dál v čele krajského přeboru, když na domácím hřišti přehráli kvalitní tým Poříčí nad Sázavou 3:1.

Poříčí přijelo do Hostouně s vizitkou týmu, který na jaře dostal jediný gól, ale také hráči museli mít v hlavách, že zejména s hostouňskými standardkami se rvát prostě neumí. A to se potvrdilo i v neděli.

První gól však padl jinak. Už ve 3. minutě zachytil Zachariáš výkop hostů, vrátil ho Letkovi a ten se procpal do gólu – 1:0. Domácí to nastartovalo k dobrému výkonu, měli víc šancí a Motlík po rohu na bližší tyči zvýšil na 2:0.

Jenže hned po přestávce nováček v bráně Hostouně (a že jich za poslední dobu bylo), Bosňan Petrovič, fauloval Trpišovského a špílmachr Havlíček z pokutového kopu korigoval.

Naštěstí odpověď přišla brzy a opět po standardce, když do brány doklepával Zachariáš. Skóre 3:1 už vydrželo do konce, přestože si obě mužstva vytvořila šance. Hostouň jich měla víc, oslavenec Jaromír Šilhan, který po dlouhém zranění dostal krátký čas na hřišti, dokonce skóroval, ale soudce viděl ofsajd. A další tutovku lapil Šilhanovi Kumšta.

Na druhé straně si Petrovič postavil dobře konstrukci, protože Mounir z dálky trefil břevno.

„S výkonem mohu být spokojený, ale ne s tím, že jsme proměnili méně než padesát procent šancí. Zápas se divákům snad líbil a přispěl k tomu také soupeř předvádějící běhavý fotbal, nic nahodilého," hodnotil domácí trenér Martin Čurda, jehož tým nyní pojede k veletěžkému špílu do Vykáně.

Autor: Rudolf Muzika

Zdroj: http://kladensky.denik.cz/fotbal_region/lidrovi-vratil-klid-bleskove-zac...