17. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 27. kolo: FC Písek vs. Sokol Hostouň (Burketova)

NAPSALI O NÁS: Kolaps. Hostouň darovala Neratovicím neskutečný obrat

Nepříjemný kolaps zažili fotbalisté Hostouně v důležitém utkání 12. kola divize B, když doma s Neratovicemi ztratili vedení 2:0 a nakonec padli 2:3. Jejich situace v soutěži se stává kritická.

Dlouho to vypadalo na jasný zápas. Hostouň poslal brzy do vedení z trestňáku Motlík, pak trefil odraženou ránu z vápna do sítě Tvrzník. Tým kouče Čurdy měl i další šance, dost možná oprávněně žádal pokutový kop po zákroku na Zachariáše, ale ve druhém poločase totálně selhal.

Nejprve domácí zaspali po vlastní standardce, kdy si dva hráči dávali přednost a Neratovičtí je ztrestali parádním brejkem zakončeným Kozákem. Pak sice Hostouň na chvíli přidala, Burant mohl zvýšit, ale nestalo se a dvacet minut před koncem začali hosté kousat. Po standardce se nekrytý stoper Jína dostal k vyrovnání a po chvíli střídající Palanský přetlačil ve vzduchu Roučka a také hlavou rozhodl.

Domácí měli sice vzápětí ještě jednu tutovou šanci, ale Tvrzník ji úplně pokazil a pak už přišla jen frustrace. Ta vyvrcholila zákrokem Buranta v přerušené hře, za který ho rozhodčí vyloučil. Atmosféra v Hostouni pak zhoustla tak, že byste ji nerozkrájeli ani pořádným dranžírákem. „Zápas o šest bodů a my předvedeme takový kolaps," štvalo asistenta trenéra Miroslava Supáčka.

Hostouň – Neratovice/Byškovice 2:3 (2:0). Branky: 6. Motlík, 38. Tvrzník – 49. Kozák, 68. Jína, 74. Palanský. Rozhodčí: Aubrecht. ČK: 88. Burant (H).

Hostouň: Petrovič – Tvrzník, Burant, Motlík, Boruta – Hanuščík (78. Trnka), Čurda, Marek, Zachariáš (68. Rouček), Veverka – Zeman (86. L. Krupička).

Autor: Rudolf Muzika