Napsali o nás | Kladenský deník: Smůla roku. Po dlouhé cestě hrál Charvát minutu, pak musel do špitálu

Hodně smolně začal zápas fotbalistů Hostouně v Českých Budějovicích, hlavně pro jejich obránce Karla Charváta. Ten si už v první minutě vykloubil rameno a s bolestivým zraněním musel do nemocnice. Bez prověřeného a zkušeného stopera však hosté zahráli bezvadně a po výborném výkonu vyhráli 3:0. Dvakrát se trefila velká zimní posila z Motorletu Adam Fotr, jehož si Hostouň na střílení branek pořídila.

Absolvovat tak dlouhou cestu na zápas a po minutě končit a ještě v bolestech, takhle si Karel Charvát druhý únorový víkend určitě nepředstavoval. Komplikace je to hlavně pro něj, ale smutní i klub, protože stoper je jedním z hráčů, na které už roky spoléhá. Všichni mu tak přejí brzké uzdravení. "Mrzí mě to moc, bohužel tohle přináší fotbal," hlesl zklamaně kouč Hostouně Dominik Rodinger.

Jinak byl ale rád, že vedení Sokola tým na celý víkendu do Českých Budějovic vyslal. Tým měl zaplacený hotel, kde si udělal videorozbor, pak společnou svačinu a po utkání se na hotel vrátil. Domů se vyráží až v neděli.

Zápas samotný začal po Charvátově zranění mnohem lépe pro domácí. Nastoupili v silném složení s několika hráči, kteří hrávají i ligu, tedy Pennerem (hrával v mládeži Juventusu), Novákem, Javorkem či šikovným útočníkem Haisem. "S jejich presinkem jsme měli dvacet minut velké problémy," nekličkoval Rodinger, jehož tým se ale zvedl a parádní ranou ex-příbramského Janušky do šibenice šel do vedení.

Po přestávce se Hostouň dobře bránila a zvládla dva smrtící brejky, které dokonale zakončil Adam Fotr. Začínající nervozitu z čekání na první gól v novém působišti tak rázně ukončil. "Jsem za něj rád, protože kvůli střílení branek jsme ho brali. Oba ty brejky jsme sehráli vážně parádně a celkově si tým zaslouží pochvalu. A také vedení klubu, že nám tenhle víkend umožnilo," poděkoval trenér Dominik Rodinger.

SK Dynamo České Budějovice B vs. Sokol Hostouň 0:3 (0:1)

Sestava: Tetour - Zahranychnyy (60. Neruda), Kosík, Charvát (2. Shkyria), Kubáň - Novák (60. Barbara), Contreras (46. Pantić), Fotr (70. Hucek) - Vlasák (46. Miker), Januška (60. Kabele), Dočekal (46. Hájek)

Branky: 27. Januška, 56. a 68. Fotr

Zdroj: Kladenský deník