20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

NAPSALI O NÁS | KD: Naději drželi příliš krátce, Hostouň odjela z Vyšehradu bez bodu

Na první výhru v soutěži s Povltavskou FA toužili navázat fotbalisté Hostouně v dalším kole FORTUNA:ČFL na hřišti Vyšehradu. Tamní umělá tráva ale přece jen seděla více domácímu celku, který vyhrál 3:1 a slaví čtvrtý triumf v řadě.

Hostouň tahala od začátku zápasu za kratší konec. Jednou ji zachránilo břevno, ale v závěru poločasu domácí přece jen udeřili, když akci dobře hrajícího Drobílka zakončil na zadní tyči Kubeš. "Musím přiznat, že do poločasu Vyšehrad ukázal kvalitu a chvílemi s námi točil. Hráči jako Drobílek, Suchan nebo Vandas jsou na třetí ligu hodně nadstandardní a jen bych je raději viděl o soutěž výš," mínil trenér Hostouně Dominik Rodinger.

Po pauze se ale hosté postupně zlepšili. Vlasák ještě velkou šancí pohrdl, jenže v 68. minutě využil obrozený kanonýr Hájek chybu obrany domácích a vyrovnal. "Šel do míče na hranici sebeobětování, tohle bych rád viděl i od mladých hráčů," přeje si Rodinger.

Bohužel už za tři minuty dalších chybu hostů potrestal Vaněk a jeho trefa byla vítězná. Vyšehrad už Hostouni další šance nepovolil, a i přes zranění brankáře Kouby, jehož musel v závěru nahradit mladičký Lorenz, výhru uhájil. Dokonce měl další možnosti a jednu potrestal pěkně Kubeš, když obral o míč daleko z brány vyběhnuvšího Tetoura a trefil zařízení dokonale. "Po vstřeleném gólu jsme měli vydržet aspoň pět minut a mohli jsme možná i vyhrát. A to je jen co by kdyby. Nezvládli jsme centr na přední tyč a inkasovali. Ze zápasu sice nemám špatný pocit, ale příště do duelu s tak kvalitním soupeřem musíme dát ještě větší entuziasmus," plánuje kouč Sokola.

FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Hostouň 3:1 (1:0)

Sestava - Sokol: Tetour - Pavlík, Zahranychnyy (84. Gajdošík), Kosík, Hucek, Charvát, Vlasák, Kubáň (76. Mentberger), Hájek, Hovorka (60. Neruda), Dostál (60. Soukup)

Branka: 42. a 90.+1 Kubeš, 71. Vaněk - 70. Hájek

Zdroj: Kladenský deník