20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

NAPSALI O NÁS | KD: Chodové se chytili na Hostouni, tu zase zradilo bránění

Po hodně smolné prohře s Vltavínem brankou z penalty v poslední minutě se fotbalisté Hostouně vydali do jámy lvové, chodského doupětě v Domažlicích. Místní třetiligový klub platí už roky za elitu ČFL, v posledních týdnech ho ale ochromil nečekaný výsledkový výpadek. Hoši od Folmavy na něj zapomněli, v kabině si slíbili, že hiň sa hukáže, a hukázalo: Hostouň ve vyrovnaném duelu přehráli 3:1, když vítězný gól padl až čtvrt hodiny před koncem.

Sokol Hostouň - Vltavín Loko Praha 2:3, FORTUNA:ČFL, 10. 10. 2021 | Foto: Bohumil Kučera

Hosté přitom začali zápas dokonale. Po nacvičené akci se dostal do zakončení Miker a potvrdil, že už ve střelecké formě je – 0:1. Pro domácí to byl šok, Hostouň se ujala taktovky, ale jen do času. Domažlice se z krize brzy dostaly, výbornou hrou si vynutily tlak, ale měly i dost štěstí, protože jim unikl Neruda a podle hostů byl jednoznačně faulován. Penalty se ovšem nedočkali, sudí Aubrecht měl jiný názor a místo toho za chvíli ukázal do středu po vyrovnání Mužíka, pro něhož to byl již jedenáctý zásah v sezoně.

Také ve druhé části byli o něco lepší domácí, kteří hráli výborně. Hostouň se zdatně držela do 77. minuty, kdy stejně jako proti Vltavínu neuhlídala rohový kop a inkasovala od Bauera. Byl to nakonec vítězný gól, protože Mikerova parádní střela skončila těsně mimo. Chvíli na to unikl do otevřené obrany hostů Černý a završil výsledek na 3:1.

„Bohužel jsme zase neuhlídali roh, přitom jsme hráli dobrý zápas. Ale musím uznat že také domácí, jen mi je záhadou, že zrovna proti nám po třech špatných utkáních zahrají dobře,“ posteskl si nad krutým osudem trenér Hostouně Dominik Rodinger, podle něhož jeho tým odehrál jedno z nejlepších venkovních duelů. „Ale pořád nás trápí trochu nevyzrálost, v některých momentech je to vidět. Jestli je to jen tím, nebo i nedostatkem kvality, to se ukáže až časem,“ dodal.

Domažlice - Hostouň 3:1 (1:1). Branky: 32. Mužík, 77. Bauer, 85. Černý - 2. Miker. Rozhodčí: Aubrecht – Hányš, Melničuk. Diváků: 500.

Hostouň: Pančev – Pavlík (81. Hovorka), Kosík, Charvát, Neruda - Zahranyčnyj, Hucek, Kabele (64. Kubáň), Vlasák (77. Mentberger) – Dočekal, Miker (81. Hájek).

Zdroj: Kladenský deník