10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

NAPSALI O NÁS: Hostouň si nechala vzít tři body

Není to poprvé, co hostouňský Sokol v divizi ztratil doma body z jediné soupeřovy vydařené střely na bránu. Teď si vzal všechny tři Rakovník. Hostouň - Tatran 0:1 (0:0).

Fotbalovost Sokola tentokrát narazila na fyzicky velmi dobře stavěného soupeře. Rakovničtí stíhali s domácími běhat i odstavovat je od balonu. I možná proto v prvním poločase Sokolové jen dvakrát vážněji zahrozili bráně Tatranu. U obou byl vidět hrotový útočník Šilhan. Jednou mu hlavička nesedla jak by si představoval, podruhé, v závěru poločasu, nedosáhl ve vápně jen o centimetry na přízemní centr. Šilhan sehrál velmi dobrý zápas, plnil, co měl, jen z jeho spoluhráčů si k němu téměř nikdo pro míče nechodil. V tu chvíli u něj chyběl Marek, který by svými zkušenostmi pomohl Šilhanovi ještě více bránu hostí ohrozit. Hosté domácího gólmana neprověřili takřka vůbec. "Připadá mi, že se bojíme jít jeden přes jednoho, chtělo by to více odvahy," konstatoval hostouňský gólman Roman Pavlík, kterého ze hry vyřadila bolavá záda.

První minuty patřily Hostouni i v druhé půli. Po dvaceti minutách se hra přesunula do středu hřiště, odkud se také zrodil jediný gól. Taktický faul u tribuny hosté rychle rozehráli diagonálně na roh velkého vápna, kde rakovnický útočník krásně míč trefil vrchem na vzdálenější tyč...

Domácí prostřídali a nové tváře na trávníků zvýšily tempo Sokola. Marek se podle očekávání i přání fanoušků posunul blíže k Šilhanovi, Zeman přispěl fotbalovým projevem i výtečně zahraným přímým kopem a rázem z toho byly dvě vyložené šance. Po Zemanovi ještě hlavičkoval přesně jak měl Marek, ovšem hostující obránce míč vykopl z brankové čáry...

"Fotbal se hraje na góly a ne na převahu, bohužel. Nám však chyběla dravost do vápna i ve vápně. Rakovník se proti podzimní části představil s úplně jiným, fyzicky vyspělým mužstvem," uvedl trenér Sokola Martin Čurda.

"Na zápas jsme byli dobře připravení, ale když doma nedáme pět šancí, tak nemůžeme v životě nikoho porazit," zlobil se kapitán Ondřej Burant. "Hrajeme skoro stejně jako na podzim. Zase jsme doma celý zápas marně dobývali soupeřovu branku. Nenašel se  nikdo, kdo by udělal dva tři protihráče a dal míč před prázdnou bránu...," dodal Tomáš Marek.

Hostouňští se příští víkend představí na hřišti Libiše.

Sestava Sokola: Pettík - Vlasatý, Burant, Boruta, T. Krupička, Trnka, Čurda, Marek, Vašák, Krndžija, Šilhan (střídali v druhém poločase - L. Krupička, Rouček, Zeman).