4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

NAPSALI O NÁS: Hostouň se pořádně zapotila, Lhotu ale dostala. A je blízko snu

Šampus aby pomalu objednávali v Hostouni, kde místní fotbalisté po výhře nad Lhotou jsou už blizounko postupu do divize a podle některých informací už tam tam dokonce jsou, protože je možné, že postoupí víc týmů než dva.

V několik posledních derby s Lhotou se Hostouni střelecky dařilo, ale v neděli bylo vše jinak. Domácí favorit spálil do půle řadu šancí a místo toho prohrával, když obrana nechala otočit Marouška a jeho ránu zblokoval zády do vlastní brány Motlík.

Ale dost brzy po půli Zachariáš po standardce vyrovnal, když ukázal velkého fištróna. „Měl jsem nabíhat na před tyč, jenže Lhota nás má přečtené. Dohodli jsme se Hanym (Hanuščíkem), že si to prohodíme a on mi nádherně míč na přední tyči posunul – já už to měl na zadní lehké," usmíval se kapitán Hostouně.

Hned po vyrovnání navíc kouč Čurda poslal na hřiště zabijáka Trnku a ten svůj čich na góly po chvíli zúročil efektní levačkou.

Lhota ještě zkusila zabrat, hrála dobře, ale na vyrovnání to nestačilo.

„Trápíme se v koncovce, výsledek asi neodpovídá, ale máme body a někteří říkají, že i postup. Každopádně chceme skončit v tabulce první, tedy vyhrát v sobotu v Ostré. První s druhým, to bude skvělý zápas a moc se na něj těšíme," hodnotil Zachariáš.

Hostující Jiří Růžička, jediná posila Lhoty z faremního Kladna, mínil, že jeho tým odehrál nejlepší zápas z těch, které ve Lhotě odkopal.

„Hostouň sice měla šance, hlavně z výborných standardek, ale výborně nám čapal gólman. Mrzí mě, že rozhodující gól padl z akce, před níž jsem byl faulován," říkal a porovnal úroveň divize a přeboru. „Rozdíl tam je hlavně v rychlosti a tempu hry. Jak si tam povede Hostouň? Asi by ještě nějaké posily potřebovali, ale nechci předbíhat," usmál se.

Autor: Bohumil Kučera

Zdroj: http://kladensky.denik.cz/fotbal_region/hostoun-se-poradne-zapotila-lhot...