4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

NAPSALI O NÁS: Hostouň prohrála, ale na její fotbal se dalo koukat

Za výkon předvedený na hřišti Nymburku se hostouňský Sokol nemusí stydět, byť žádný bod nezískal. Polaban – Hostouň 3:1 (2:1).

Lídra divizní skupiny B mohli Sokolové jen překvapit. A také se o to do 34. minuty úspěšně snažili. V té minutě totiž Hostouňští dostali druhý gól a silný Nymburk si soupeře do konce utkání už pohlídal. Do té doby ale neproměnil Sokol několik slibných příležitostí, ovšem inkasoval jako první. Ve 33. minutě kontroval Hanuščíkem, který uklidil do brány prodlouženou Motlíkovu hlavičku. O minutu později bylo po radosti. „Je to pěkný zápas, hrajeme dobře, jen se trochu víc žlutí,“ hlásil o poločase Jaromír Šilhan.

Ve druhém poločase se na stranu domácích přiklonilo trocha toho potřebného štěstí a vzalo s sebou i sudí. Povinné procento pro Polaban cítili mnozí diváci až v hledišti. Ale i bez něj byli Nymburští fotbalově lepší, což potvrdili třetím gólem. Několikrát šli sami na brankáře, ale ke třem trefám žádnou nepřidali. „Něco málo šancí jsme si ve druhém poločase vytvořili, ale už to nebylo takové, jako v tom prvním. Ten byl z naší strany lepší. Přes porážku musím kluky pochválit,“ dodal Šilhan.

Hostouň v neděli přivítá pražský Meteor (16.00 h.).

Sestava Sokola: Petrovič – Krndžija, Burant, Motlík, Boruta, Hanuščík, Marek, Čurda, Novák, Tvrzník, Veverka (střídání po změně stran: Zachariáš a Rouček za Hanuščíka a Krndžiju, Trnka za Nováka).