17. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 27. kolo: FC Písek vs. Sokol Hostouň (Burketova)

NAPSALI O NÁS: Hostouň předvedla poločasy snů a hrůzy

Tak rozdílné poločasy se ve fotbale vidí málokdy. Hostouňští v tom prvním svého soupeře z Neratovic jasně přehráli, v tom druhém se zase úplně sesypali. Sokol Hostouň – Neratovice/Byškovice 2:3 (2:0).

Hosté před zápasem uzavírali první polovinu divizní tabulky skupiny B, domácí figurovali na třinácté příčce. Fotbalovou kvalitu tedy měli předvádět více Neratovičtí. Ovšem od začátku utkání byl Sokol lepším i kvalitnějším týmem. Ojedinělou šanci v prvních minutách hosté do gólového zakončení nedotáhli a pak už jen vzdorovali jednomu útoku zelenobílých za druhým. Bylo jen otázkou minut, kdy se domácí poprvé trefí.

Skóre otevřel po famózně zahraném přímém kopu Motlík, který obstřelil zeď po zemi ze svého pohledu k pravé tyči. Když o chvíli později téměř ze stejného místa trefil Tvrzník balon k tyči levé, diváci v ochozech nabyli dojmu, že je výhra jasná a tři body za ně odrazí Hostouň ze suterénu blíže k vytouženému středu tabulky. A to ještě Zemanovi i Veverkovi gólman slibné pokusy chytil.

Kdo čekal, že hosté zápas dohrají z povinnosti, nestačil se divit hned v úvodu druhého poločasu. Hosté v druhé minutě odvrátili standardní situaci před vlastním vápnem, míč dostali na volného útočníka, který sólo přes půlku hřiště zakončil bravurně. Hecování z hostouňské kabiny, aby po přestávce zbytečně neinkasovali, tak pozbylo významu.

Pro domácí to byla studené sprcha, pro diváka dar, protože se od té chvíle hrál zhruba čtvrt hodiny oboustranně pěkný fotbal. V něm postupně začali mít navrch Neratovičtí. Vyrovnání si zařídili po zahrání standardní situace a rozhodující gól vsítili po centru hlavou. Potvrdilo se, že Hostouň z hlaviček dostává na podzim až příliš branek.

Sokolové zbraně nesložili a bušili do zadních řad hostů. Avšak Veverka svůj pokus nezamířil přesně a Tvrzník sám před brankářem míč netrefil, jak chtěl. V emocemi protknutém závěru poslal přísný sudí hostouňského Buranta předčasně do kabiny. Ten do nich ještě ani nedošel, když ho následovali spoluhráči se svěšenými hlavami…

Body nutné k příjemnějšímu přezimování než i nadále na třinácté příčce můžou Sokolové vybojovat příští sobotu v Chomutově (10.15).

Sestava Hostouně: Petrovič – Boruta, Motlík, Burant, Tvrzník, Marek, Čurda, Hanuščík, Zeman, Zachariáš, Veverka (v druhém poločase střídali Trnka za Hanuščíka, Rouček za Zachariáše, Krupička za Veverku).