10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

Napsali o nás: Hostouň i Velvary hlásí další posily, Tvrzníka a Brože

Kladensko – Rozdílné generálky absolvovali nováčci fotbalové divize týden před startem soutěže. Hostouň poprvé doma na krásném trávníku přejela US Praha 3:0, Velvary na o dost horším hřišti podlehly Brozanům 1:2.

Hostouň představila novou posilu do útoku, šikovného Tvrzníka ze Žižkova. Ten dal i gól, ale až po obrátce, do poločasu totiž domácí šance zahazovali. Po změně stran se ještě před Tvrzníkem prosadila další posila Zeman, jenž asi v týmu zůstane. Třetí gól dal Zachariáš.

Velvaráky trochu otrávilo, že je Brozany nevzaly na hlavní plochu, ale do blízkých Sizejovic, kde fotbal končí a podle toho hřiště vypadalo.

Zápas ale nebyl špatný a měl parametry, i když obrany nefungovaly ideálně. Hosté si vypracovali možná víc čistých šancí než protivník, protože jen do poločasu spálil rychlonožka Dvořák tři, zatímco domácí dvě šance proměnili. Ve druhé části obě mužstva prostřídala a Velvary byly o dost lepší. Skórovaly však až v 80. minutě po opravdu moc pěkné akci Klempta, jenž nabil na malé vápno Šaldovi.

Velvary zkoušely mladého slávistu Brože do šítu zálohy.

Autor: Rudolf Muzika