4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

NAPSALI O NÁS: Hostouň dalším postupujícím, ale kdo sestoupí?

Dva postupující z krajského přeboru jsou definitivní, k Ostré se připojila o víkendu Hostouň, zato o sestupujících stále jasno není. Rozhodne se v neděli 19. června a STK podle předpokladů stanovila úvod všech důležitých duelů na jednotný začátek od 17:00 hodin.

Z krajského přeboru mohou sestoupit celkově čtyři mužstva, avšak nejpravděpodobnější je stále varianta se dvěma. Jistotu má Sázava (absolutorium ale zaslouží za to, s jakou rvavostí a nasazením dohrála soutěž), k té se připojí někdo z kvarteta Jíloviště, Lhota, Vraný a Tuchlovice.

Nejlepší tabulkovou pozici má Jíloviště. Přestože o víkendu hodně smolně prohrálo ve Vraném gólem z 90. minuty, má vše ve svých rukách. Týmu k záchraně pomáhá i internacionál Horst Siegl (spolu se synem) a hostí doma třetí Velvary. Za normálních okolností by mohli v Jílovišti bubnovat na poplach, jenže realita je taková, že Velvary mají už třetí flek jistý a trápí je řada zranění. Naposledy doma nestačily na Dobříš 1:4, a tak favoritem budou spíše domácí.

Ve stejnou dobu budou hostit Tuchlovice doma Semily. Také Semily stejně jako Velvary nemají valnou motivaci, nicméně pozice Tuchlovic je i tak převelice složitá. Musí vyhrát za tři body a ještě doufat, že zápas hraný jen o deset kilometrů dál, ve Lhotě, neprohrají domácí  v rozstřelu. Takový výsledek by totiž vyhovoval oběma stranám, ovšem POZOR: pouze v případě, že bude platit varianta se dvěma sestupujícími.

O tom se rozhodne už do soboty v divizních střetnutích.

Zraky všech se tam budou upírat, v divizi jsou totiž stále ohroženi tři Středočeši – ve skupině B Úvaly a ve skupině C Kutná Hora a Suchdol. Všem třem ale stačí poměrně málo – jeden jediný získaný bod.

Úvaly v něm jako jediné pocestují ven, přesně do Neratovic-Byškovic, což nebude jednoduchý mač. Kutná Hora už ve čtvrtek přivítá kvalitní východočeský Dvůr Králové a Suchdol v asi nejtěžším zápase Ústí nad Orlicí. Tenhle tým je totiž těsně za Suchdolí a výhra za tři body by ho spasila.

V opačném případě bude v neděli na krajských trávnících v Jílovišti, Lhotě a Tuchlovicích ještě víc horko.

A stát se může cokoliv.

Foto: Jíloviště (v tmavém) i Tuchlovice jsou stále ohrožené sestupem. Foto: AFK Tuchlovice

zdroj: http://www.skfs.cz/clanek/hostoun-dalsim-postupujicim-ale-kdo-sestoupi.html