4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

NAPSALI O NÁS: Fotbalový víkend: v přeboru každému týmu o něco jde

Kladensko – Dramatickou koncovku nabízí fotbalový krajský přebor. Z pěti celků Kladenska se o posledních šest bodů bude nejvíc rvát trio ohrožené sestupem, v horním patře tabulky bude hájit Hostouň druhou příčku před Velvary. Druhé místo bude s největší pravděpodobností znamenat postup do divize, poměrně velkou šanci má i třetí.

VE HŘE JE DIVIZE

Hostouň (2.) a Velvary (3.) dělí před jarním finále tři body a oba hrají doma s týmy, jimž na podzim podlehly. Před týdnem na posledních dvacet minut zápasu v Ostré naskočila po pětitýdenní pauze opora hostouňského týmu Ondřej Burant. „Myslel jsem, že ještě nebudu, ale nakonec jsem na to vletěl," usmíval se sedmadvacetiletý fotbalista. Zda bude hrát v neděli, netuší. „Připravený budu. Na tréninku nás ale bylo dvaadvacet plus tři brankáři. To u nás nepamatuji," prozradil s tím, že teď musí doma urvat tři body a pak ještě jeden v Mnichově Hradišti. Doma však mají Beroun. „Jediný nás na podzim porazil venku. Jsou nepříjemní a soupeři by klidně ukopli nohu."

Také Velvarští hostí tým, s kterým nemají dobrou bilanci – Dobříš. „Poslední zápas doma určitě chceme vyhrát a pochutnat si na zichoveckém pivu," připomněl kapitán marek Mucha úspěch spoluhráče Milana Vošmery, jenž za titul Fotbalista okresu 2015 získal soudek zlatavého moku. „K udržení třetího místa potřebujeme bod. Myslíme si, že by mohlo být postupové, alespoň se to říká kuloárech," řekl a připomněl, že ještě mohou být druzí. S Hostouní mají lepší vzájemný zápas.

Co se týče sestavy, scházet bude jen Klempt. Jak na tom je střelec Dobiáš, se neví.

KDO DOSTANE PADÁKA?

Společnost Tuchlovicím a Vranému dělá na chvostu tabulky také jejich rival ze Lhoty. Právě svěřence Petra Caise čeká sobotní cesta na půdu poslední Sázavy, o zápas s jasným favoritem ovšem nepůjde. ,,Musíme napravit to, co jsme si sami pokazili, nic jiného nám nezbývá," ví trenér momentálně třináctého týmu soutěže. Sázava dokázala v posledních kolech bodovat, naopak zeleno-bílí ve dvou předešlých kláních zaváhali, a tak si značně zkomplikovali boj o záchranu.

"Oni mají dobrou bilanci z posledních zápasů, bojují, takže my musíme také. Jiná cesta nevede," má jasno Cais.

Výhrou v minulém kole se lhoteckým fotbalistům přiblížilo Vraný, jehož ztráta tak činí pouhý bod. A právě do Lhoty zamíří Vraný v posledním kole soutěže, před tím ho ovšem čeká v tuto neděli domácí zápas s dvanáctým Jílovištěm.

,,Karty jsou rozdané jasně, každé zaváhání bude klíčové," věští střelec Libor Urban. V listopadovém střetnutí Vranští svému soupeři podlehli 1:2, a tak se budou před vlastními fanoušky snažit prohru odčinit.

Úkol budou mít velmi složitý, protože Jíloviště si na hřištích soupeřů nevede vůbec špatně. ,,V kabině není patrná nervozita, navíc jsme se dali zdravotně do kupy. Věřím, že vše zvládneme," dodává elitní střelec vranského týmu.

Tuchlovičtí fotbalisté míří bojovat o záchranu v soutěži do Vykáně. S tou si v podzimním klání na vlastním hřišti dokázali poradit díky dvěma brankám Hadriky, jenže v sobotu na půdě šesté Čechie je čeká složitý úkol – získat tři body, které by se aktuálně předposlednímu týmu náramně hodily.

"Cítím obrovské odhodlání kluků zápas vyhrát," řekl o atmosféře v týmu Daniel Drahokoupil. ,,Bude to těžké, Vykáň má velmi silný tým. Uvidíme, co nám dovolí," dodal.

Jiří NAGY, Jan BRABEC

Zdroj: http://kladensky.denik.cz/fotbal_region/fotbalovy-vikend-v-preboru-kazde...