17. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 27. kolo: FC Písek vs. Sokol Hostouň (Burketova)

NAPSALI O NÁS: Derby číslo dvě, v roli opět Hostouň

Souboje Velvar a Hostouně byly k vidění už loni. A byly hodně vyhecované. Oběma týmům šlo o postup divize. Nakonec se to povedlo oběma, byť Velvarům až dodatečně, ale zase se jim více vedlo právě ve vzájemných zápasech.

Doma sice Hostouň vyhrála, ale až po rozstřelu a ještě jí pomohl zkrat brankáře Majtaníka. Na jaře ukázala u soupeře málo vepředu a Velvary vyhrály 1:0. Kádry týmů se však změnily.

Záložník Hostouně Jan Čurda vnímá vítězství nad Meteorem (2:1), jež ukončilo sérii porážek, jako psychickou výhodu. „Jen jsme potvrdili naše výkony z předešlých utkání, která jsme smolně nebo zbytečně prohráli," řekl a naznačil, že tíha zápasu bude ležet v první řadě na soupeři, který před derby ztrácí na svého dnešního rivala pět bodů.

„Hrát utkání, ve kterém se musí, je těžší než nastupovat v roli outsidera. Soutěž je však těžká a vyrovnaná, proto nejsou kalkulace na místě," uvedl Čurda, který čeká vyrovnaný zápas.

„Doufám, že tam bude víc fotbalovosti než agresivity a odvezeme si body," prohlásil a připomněl, že v posledním utkání ve Velvarech jim scházeli důležití hráči, dnes budou kompletní.

Ve středu zálohy se tehdy potkával s velvarským Tomášem Tenklem, který je předposledním místem v tabulce zklamaný.

„To jsme opravdu nečekali. Trápí nás koncovka, jinak býváme vyrovnaným a možná lepším týmem, ale jen po vápno. Na dva góly potřebujeme třeba osm zakončení," řekl s tím, že ani ve vlastní šestnáctce to není ideální. To souvisí i s podzimní marodkou v zadních řadách.

Duel s Hostouní bude pro jeho tým dalším zápasem podzimu. „Musíme vyhrát, abychom získávali body a na jaře se zachránili," prohlásil pětadvacetiletý odchovanec Dukly s tím, že mají výborné fotbalisty.

„Neumíme se ale týmově vzchopit a zabojovat. My jsme snad neotočili žádné utkání. Když dostaneme gól, neumíme se semknout," řekl s přáním, aby v sobotu navázali na zápas s Mostem (4:0) a druhou půli v Rakovníku.

Autor: Jiří Nagy

Zdroj: http://kladensky.denik.cz/fotbal_region/derby-cislo-dve-v-roli-opet-hostoun-20161021.html