My jsme Hostouň: Petr Doležal

Kvůli zdravotním potížím ukončil fotbalovou kariéru obránce v Hostouni už v dorostu, ovšem věrný klubu zůstal na různých postech. Téměř patnáct roků Petr Doležal trénoval béčko sokolů, poté působil u prvního týmu jako vedoucí mužstva a v současné době se s ním můžete potkat před domácím zápasem u pokladny stadionu.

Foto: Sokol Hostouň

Co se vám vybaví, když se řekne fotbalová Hostouň?

Hodně velká tradice podepřená současnou hodně vysokou hráčskou i herní kvalitou. Nikdo z nás pamětníků by si jako hráč nedokázal představit, že áčko bude hrát ČFL a béčko B třídu. Jen se bojím, abychom jednou zase nespadli tam, kde jsme dlouhé roky kopali.

Kterou soutěž kopala rezerva prvního týmu, když jste ji vedl??

Ze čtvrté třídy jsme se dostali až do okresu. Vedl jsem ještě hostouňskou přípravku, se kterou jsem vybojoval přeborníka okresu. Trénovali jsme dvakrát týdně a docházka byla slušná.

Kdo byl největší oporou béčka?

Každý, kdo přišel z áčka. Douša, Bartoš, Kettner, Vondra. Mně bylo něco málo přes dvacet a trénoval jsem starý chlapy. Pomáhal mi s nimi i jako hráč Zdeněk Sojka. Okresní přebor byl náš výkonnostní strop. Na konci osmdesátých let se to v mužstvu často hádalo a nakonec se béčko na nějaký čas rozpustilo. Hrála v tom roli i rivalita mezi áčkem a béčkem. Někteří na druhých nenechali nit suchou. Za trenéra Vacovského jsem přešel k áčku jako vedoucí mužstva. Béčko se znovu pořádně obnovilo, když v prvním týmu končila parta kolem Fábryho.

Koho byste zvolil za největší osobnosti klubu?

Volil bych tři jména. Honzu Jirase, Vencu Svobodu a mladšího Mirka Vlčka. Výborní hráči i trenéři.

Výňatek z loni vydané knihy My jsme Hostouň, která mapuje historii hostouňského fotbalu.  Publikaci si můžete zakoupit při domácích utkáních áčka i béčka. To je zpravidla každou neděli odpoledne dle hracího času prvního týmu a rezervy Sokola. Každý čtvrtek od 19 hodin jsou knihy k dispozici v klubovně u hřiště, kde tento den pravidelně zasedá výbor klubu.