10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

B TÝM MÁ ZNOVU NOVÉHO TRENÉRA, TUDÍŽ JSME SE PTALI NA NĚKTERÉ VĚCI, KTERÉ S PŘEVZETÍM TÝMU SOUVISÍ.

MIROSLAV VLČEK JE SYN DLOUHOLETÉHO FUNKCIONÁŘE MIROSLAVA VLČKA ST. ŠVAGR KAPITÁNA B-TÝMU JIŘÍHO KUBÁTA. PŘED LETY SKONČIL V POZICI HRÁČE, POTÉ PÁR TÝDNŮ VYPOMÁHAL Z. MUŽÍKOVI U A-TÝMU JAKO ASISTENT, ALE KVŮLI STĚHOVÁNÍ NA VÝCHOD OD PRAHY MUSEL PŘERUŠIT VEŠKEROU ČINNOST V NAŠEM KLUBU. NYNÍ PŘEVZAL JAKO HLAVNÍ TRENÉR B-TÝM, KTERÝ SE JIŽ DVA ROKY POHYBUJE NA ŠPIČCE OKRESNÍHO PŘEBORU, ALE NIKDY Z TOHO NEBYL VÁŽNÝ BOJ O POSTUP

1)Gratulujeme k trenérské pozici, co tě přesvědčilo nabídku přijmout?

Budu konkrétní - kapitán mužstva Jirka Kubát, ale pro mě je to vlastně takový návrat.

2)Jak zvládáš náročné cestování?

Naštěstí je ta naše republika tak směšně malá, že mi to prozatím problémy nečiní. Nikdy ale člověk neví, co mu osud přichystá.

3)V jakém stavu jsi našel mužstvo?

K mému potěšení v dobré fyzické kondici a v takovém počtu hráčů, kdy bychom měli dokázat odehrát kvalitně utkání i bez podpory hráčů "A" mužstva.

4)Co je třeba zlepšit a jak toho chceš dosáhnout?

Letní příprava je oproti zimě kratší a tak jsem rád, že se můžeme věnovat více dění na hřišti s ohledem na dobrou fyzickou kondici hráčů. Po taktické stránce tam jsou jisté mezery a jejich odstranění bude vyžadovat hodně trpělivosti a nácviku.

5)Stál bys o posílení mužstva?

Pár hráčů již zkoušíme a o některé z nich zcela jistě zájem mít budeme.

6)Plánuješ využívat hráče A týmu? A v jakém množství?

Toto samozřejmě záleží na možnostech a potřebách trenéra "A" mužstva. Rozhodně se tomu nebráním, ale jak jsem již zmiňoval, neměli bychom mít problém odehrát zápasy pouze s hráči "B" mužstva popř. těch na hraně mezi oběma týmy.

7)S jakou taktikou a cíli vyběhne mužstvo do mistrovských zápasů?

Cíle je potřeba si  dávat vždy ty nejvyšší. První mistrovské zápasy nám napoví více. Rozestavení a taktické varianty ladíme během přípravných zápasů. Občas nám to komplikují dovolené,což je ovšem  v této části roku logické a pochopitelné. Každopádně chceme předvádět ofenzivní fotbal s dobrým pohybem a kontrolou míče. Věřím, že se tento způsob hry bude zamlouvat i našim fanouškům.