4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

MICHAL ZEMAN – PŘEKVAPILA MĚ KVALITA TÝMU

Byl druhou druhou letní posilou A týmu – a zdá se, že vydařenou. Vstřelil jediný gól proti Mostu a v Rakovníku rozhodl proměněnou penaltou o zisku 3 bodů. Jak se v kádru zabydluje útočník Michal Zeman, bývalý hráč Jablonce a Mladé Boleslavi?

Co tě přivedlo do Hostouně?

První kontakt s Hostouní byl po letním kempu pro hráče bez angažmá, kde jsem byl i s Tomášem Markem, který mě do Hostouně „přivedl“ (úsměv).

Jak se ti tu líbí?

Co se týče kabiny, tak musím říci, že parta je zde výborná. Nedělají se rozdíly mezi mladšími a staršími hráči. Všichni táhnou za jeden provaz. Velice mě překvapila kvalita týmu, upřímně musím říci, že jsem šel na první trénink a přípravný zápas trosku v očekávání jak to bude vypadat. Ale jak říkám, mile mě překvapila kvalita, jsou zde opravdu šikovní kluci, kteří když na sobě budou pracovat tak mají 100% šanci se dostat výše než je jen divize.

Jak by ses popsal fanouškům?

Na to neumím odpovědět (pozn. redakce: technický ofenzivní hráč se střeleckým instinktem, pohodář)

Již v přípravě jsi měl střeleckou formu, poté ses stal 1. střelcem branky v Divizi v historii klubu. Dával jsi vždy hodně gólů?

Co se týče branek tak osobně jsem spokojený, zatím jsem ve všech 5 ti utkáních, co jsem nastoupil v Hostouni, skóroval, takže samozřejmě mě to těší. Ale není to jen o těch, co dají zrovna gól, když se daří mančaftu, tak

útočníci jsou ti, kteří mají skórovat. Takže u každé branky, kterou dám já, děkuji spoluhráčům.

Byl jsi zvyklý trénovat častěji a připravený dělat fotbal na plný úvazek. Jak ses přizpůsobil?

Trénovat jsem asi byl zvyklý častěji, na druhou stranu i zde se trénuje každé den, mimo čtvrtku většinou. Trenéři mají dobré tréninky, takže v tom problém nevidím, každý kdo chce si muže ve volnu nebo po tréninku přidat. Na divizi je to akorát podle mě.

Znal jsi někoho v mužstvu předem? Je naopak někdo, kdo ti hned přirost k srdci?

Předtím jsem se znal jen s Tomášem Markem, a Adamem Borutou, který přišel 2 týdny po mně :). Myslím, že všichni kluci jsou ale výborní. Na trénincích se umíme zasmát, udělat si srandu a to je taky důležité aby to v týmu bylo.

Jaké jsou tvé osobní cíle pro sezónu?

Mé osobní cíle jsou ty, abychom hráli pěkný fotbal, na který se budou fanoušci chodit rádi koukat, ať už doma nebo venku. A samozřejmě hrát co nejvýše v tabulce. Uvidíme po podzimu, jak na tom budeme, přece jen máme za sebou jen 2 utkání, ale myslím si, že na nováčka mít po 2 utkání 5 bodů je fajn!

Jak jsi viděl zápas na Tatranu?

Co se tyče utkání v Rakovníku, tak jsem velice spokojený. Ukázal se charakter týmu, trpělivost a kvalita, tím že jsme dokázali utkání otočit i z nepříznivého stavu.

Nejednoho fanouška jistě překvapilo, že penaltu nezahrával dlouholetý exekutor Fanda Motlík, ale ty. Jak to bylo?

Co se týče mé branky tak jsem za ni rád, obrovské poděkování patří kapitánovi týmu Motlasovi, který mi penaltu přenechal asi po 5 ti minutovém domlouvání (smích). Věřil jsem si, že jí dam a jako každý útočník chci dávat góly.