10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

S DIVIZÍ SE BUDEME SEZNAMOVAT ZA POCHODU

Trenér A mužstva Martin Čurda nám odpovídal na otázky pár dní před zahájením sezóny. Na premiérovou účast Hostouně v divizi se těší, s přípravou je spokojený. Jaká je skladba mužstva a co od něj můžeme čekat, se dozvíte na následujících řádcích.

1)      Jak jste spokojen s letní přípravou?

S letní přípravou jsem maximálně spokojený. Kluci k přípravě přistoupili fantasticky a všichni jsme   natěšení, až to vypukne.

2)      Který soupeř se nejvíce blížil skutečné kvalitě divizních týmů?

Králův Dvůr a poté Aritma Praha

3)      Zvolili jste za soupeře spíše týmy z nižší soutěže, Pražského přeboru. Nepřekvapí hráče vyšší kvalita divizních mužstev?

S divizní kvalitou se budeme seznamovat za pochodu. Budeme se muset srovnat hlavně s agresivnějším pojetí a rychlým přechodem do obraného postavení.

4)      Kterým výkonem se mužstvo přiblížilo vašim představám?

V každém přípravném zápase jsme měli momenty, na kterých se dá stavět. Ale byli i pasáže, které bych již nerad viděl. Hlavně zápas v Sezimově Ústí  nám odkryl některé nedostatky, na kterých je potřeba intenzivně pracovat.

5)      Co chcete změnit oproti minulému ročníku?

Nemyslím si, že je potřeba něco radikálně změnit. Je potřeba neustále pracovat, být maximálně koncentrován.

6)      V přípravě jste zkoušeli několik rozestavení (3-4-1-2, 3-4-3, 4-2-3-1), se kterým vstoupíte do soutěže?

V rozestavení, které nezmiňujete. Je možné, že jinak budeme hrát domácí zápasy a jinak venkovní. Svoji roli v tom bude také mít soupeř a momentální skladba našeho týmu.

7)      Jak jste spokojen s posílením mužstva?

Jsem maximálně spokojen, i když nepopírám, že se ještě někdo může objevit.

8)      Nemůže mužstvu uškodit, že některé posily přišly na poslední chvíli jako Zeman a Tvrzník, nebo že opora Daniel Novák byl na zkoušce v Itálii a nevěděli jste, jestli s ním můžete počítat?

Jestli to mužstvu uškodí, tak jedině v tom, že se nějaký jedinec naštve či urazí a přestane pracovat, protože zmiňovaní hráči, pokud potvrdí svojí výkonost, budou patřit k oporám týmu.

9)      I s mladými hráči již přišlo 7 posil, mohou následovat další, odešel naopak jen Hofman do B-týmu a Pudil. Jak budete řešit přetlak v hráčském kádru?

Nevím, o jakém přetlaku se hovoří. Máme široký kádr, v současnosti máme 18 hráčů, kteří soutěž mohou hrát. Ostatní jsou talentovaní hráči, kteří ale na sobě musí ještě moc a moc pracovat, aby takovou soutěž jednou mohli kopat. Každý hráč zná svoji úlohu před startem sezony a pevně věřím, že ji přijímá. A když ne, tak se s ním bohužel budeme muset rozloučit .

10)   K ruce nyní máte široký realizační tým. K asistentovi Vacovskému se připojil Miroslav Supáček, navíc se částečně angažuje Míra Šilhán, zraněný útočník a o brankáře se stará Tomáš Bystřický. Jak máte rozděleny kompetence?

Úloha Tomáše Bystřického je jasná. Já mám na starosti monitorování soupeřů, Sup defenzivu mužstva, Vacák ofenzivu, Míra Šilhán standartní situace. A nezapomínejme na Alžbětu Seidlovou (vedoucí mužstva) - ta má na starosti všechno.

11)   5. kolo jedete k prestižnímu souboji na SK Kladno. Před tím přivítáte Most, Libiš a Nový Bor a pojedete do Rakovníka na místní Tatran. Kolik bodů byste před derby na Kladně chtěli mít?

12)   Kdo bude kapitánem? Zůstane jím Michal Zachariáš? A co zástupci?

Kdo bude kapitánem nevím. To si řeší kabina sama, já do toho nevstupuju.