17. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 27. kolo: FC Písek vs. Sokol Hostouň (Burketova)

Hlavní trenér A-týmu si s námi popovídal o tom, jaká byla podzimní část sezóny, co můžeme očekávat od části jarní a jaká je šance, že uvidíme Hostouň jednoho dne ve vyšší soutěži.

1. Jak se díváte na vzestup Hostouně v posledních letech, hřeje vás?

Je vidět, že se v Hostouni pracuje systematicky a za poslední roky se udělal obrovský kus práce. Jak po funkcionářské, tak i po hráčské stránce. Já nejsem v klubu tak dlouho, abych si dával nějaké zásluhy. Velký dík patří jak lidem, kteří se starají o chod klubu, tak i hráčům, kteří dělají Hostouni dobrou reklamu.

2. Jako trenér dokážete nejlépe odhadnout schopnosti a kvalitu kádru. Myslíte si, že je reálné uvažovat do budoucna i o ČFL, nebo je divize pro Hostouň stropem?

To jestli bude hrát Hostouň někdy ČFL je dlouhodobý horizont. Nejdříve si mužstvo musí zvyknout na divizní úroveň, co nejdříve se v soutěži adaptovat a poté zhodnotit, kam až se dá zase vystoupat. Ale složení současného kádru je dobré na divizi, ale nikoli na vyšší soutěž. Vůbec to není o hráčských kvalitách, ale o možnosti skloubení fotbalového, pracovního a osobního života.

3. Dokážete si představit, že by se Hostouň jednoho dne objevila po vzoru Blšan v nejvyšší soutěži? Byl by to pro vás splněný sen?

Jestli se někdy objeví Hostouň po vzoru Blšan v nejvyšší soutěži to nevím. Podle mého názoru je stropem pro tento klub a okolí ČFL. A co se týče splněného snu – já sny o lize nemám.

4. Jak byste zhodnotil podzim? Hostouň je uprostřed tabulky, na nováčka úspěch, nebo jste čekal víc?

Naše působení v soutěži během podzimní části bylo jako na houpačce. Od dobrého začátku, přes špatnou střední část a kvalitní závěr jsme se přitáhli ke středu tabulky. Ale vyhráno ještě nemáme. Jaro bude zajímavé a my se musíme vyvarovat zbytečných individuálních chyb, které nás připravili minimálně o 6 bodů. Také stabilizace herních výkonů celého mužstva bude velmi důležitá, zvláště v úvodu jarní části. Nesmíme nic podcenit, abychom nedegradovali dobrý podzim. Za mne vládne spokojenost, i když nějaký ten bodík navíc jsme mít mohli.

5. Překvapilo vás něco v divize? Bylo něco, s čím jste nepočítal?

Za podzim ani moc ne.

6. Co říkáte na kvalitu divize? Jsou všechny týmy hratelné, nebo je někdo tzv. jinde?

Soutěž má kvalitní úroveň.  Je to hodně o běhání a důrazu a též technicko-taktická stránka týmů je na vysoké úrovni. Během podzimu jsme se přesvědčili, že každý tým je hratelný.

7. Hostouň měla sérii zápasu, kdy se týmu nedařilo, co je dle vás potřeba do jara změnit?

Jak jsem již zmiňoval výše.  Musíme přidat na koncentraci během celého zápasu – a to se týká všech hráčů. Též proměňování brankových příležitostí budeme muset zefektivnit.

8. Jaké jsou vaše plány do budoucna, v rámci jarní části a nejbližší sezony?

Já se moc dopředu nedívám. Budu rád, když budeme předvádět líbivý fotbal a co nejdříve se vyhneme sestupovému pásmu. Od toho se budou odvíjet další věci.

9. Mohou se fanoušci těšit na nějaké příchody v rámci zimní pauzy? Případně, mají počítat s nějakými odchody?

Co se týče odchodů, tak nás pravděpodobně opustí hráči Veverka, Tvrzník a Bystřický. Ondra Stočes nebude pokračovat z pracovních důvodů.

A příchody? V současné době jsou známá 2 jména. Brankář Roman Pavlík a polař Marek Vašák.

10. Máte vysněného hráče, kterého doufáte, že se vám jednoho dne povede do Hostouně přivést a trénovat ho?

O žádném takovém hráči v současné době nevím, neboť všichni vysnění hráči již v Hostouni působí.

11. Nejoblíbenější klub a trenér?

Klub FC Liverpool a SK Kladno. A trenér? Je jich více, neboť každý trenér Vás může něčím obohatit, když budete chtít.

12. Závěrečná otázka je volná – je něco, co byste rád prostřednictvím rozhovoru fanouškům Hostouně vzkázal?

Za poslední roky se v Hostouni diametrálně změnila kvalita soupeřů, nikoho neurážím, ale přeci je rozdíl hrát např. proti Souši, Neratovicím apod., nežli proti Semicím atd.

Ale upřímně říkám, že je mi až hráčů někdy líto, co si musí vyslechnout za svůj či za týmový výkon. Zdá se mi, že divák až tak nerozlišuje, kdo proti nám stojí, ale hlavně kolik to je a kolik jsme dali branek. Ale že je úroveň zápasu na hony vzdálená předchozím létům, to nevidí.

Já tvrdím, ať se každý přijde podívat na tréninky, na chuť hráčů makat a pracovat na sobě. A že se to někdy nepovede o víkendu, to se přeci stane.

Jsme a budeme rádi za každého diváka, který se na nás přijde podívat. A za všechny můžu slíbit, že tam necháme vše, co bude v našich silách. A jestli se někomu nebude něco líbit, ať na nás počká po zápase, jde s námi na společnou večeři a tam to můžeme všechno probrat.