17. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 27. kolo: FC Písek vs. Sokol Hostouň (Burketova)

Letargické nedělní ráno

AFK Eletis Lužec vs. SOKOL HOSTOUŇ z.s. 7:2 (4:1) – Vaňha, Paluka

Sestava: Kettner – Rychlý, Zadražil, Dědeček – Kameš – Vaňha, Formánek, Voštinka, Krejsa – Linc, Rác

Lavička: Paluka, Votápek

V rámci 7. kola zajíždělo naše mužstvo na Mělnicko, kde nás čekal zápas s Lužcem. AFK Eletis Lužec postoupil do 1. A třídy po úspěšné sezóně 2013/14, kde v loňské sezóně (pozn. 2014/2015) uhrál v těžké konkurenci krásné 5. místo. V letošní sezóně získal v šesti kolech „jen“ sedm bodů, ale například remíza 3:3 se silným Mělníkem napovídá, že ani letos nebude v soutěži „do počtu“. Našemu mužstvu se oproti minulému týdnu přeci jen trochu vyprázdnila marodka, ale i tak jsme přijeli bez pěti hráčů. Podobné problémy řešil před utkáním také soupeř, kterému chyběli hráči v trestu (3 červené v minulém kole).

Do utkání jsme vstoupili velmi vlažně a na hřišti jasně dominoval Lužec. Ve druhé minutě nás sice před inkasováním zachránil Formánek, který po rohu soupeře odvracel míč kousek od brankové čáry, …ale za další tři minuty se už soupeř radoval. Rozehraný míč z půlky hřiště propadl za naší obranu, kde si s ním dokázal poradit obránce hostí - 0:1. Ani brzká inkasovaná branka nás příliš neprobudila a tak soupeř opět trestal. Po úniku po levé straně se soupeř dostal až před naší bránu a se štěstím proměnil – 0:2. A ani to nebyl konec našeho zmaru… Ve 24. minutě byl faulován útočník hostí ve velkém vápně a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten bez problémů proměnil kapitán Lužce – 0:3. V dalších minutách se začalo probouzet i naše mužstvo a hned z první vážnější šance jsme dokázali snížit. Ve 31. minutě se po autovém vhazování dostal míč k Vaňhovi, který nedal brankáři Lužce šanci – 1:3. Na chvíli to začalo vypadat, že bychom přeci jen s utkáním mohli něco udělat. Ve 34. minutě však přišel zlomový okamžik utkání. Zbytečnou ztrátu míče na půlce hřiště soupeř po úniku potrestal a vrátil tříbrankové vedení na stranu domácích. Do konce poločasu jsme si vypracovali ještě jednu slibnou šanci, ale tu jsme nedokázali využít a tak se šlo do kabin za stavu 1:4.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s vidinou na brzké snížení, …plány však zůstaly někde mezi kabinou a hřištěm. Ve 47. minutě Lužec definitivně rozhodl o dělbě (resp. „nedělbě“) bodů, když dokázal využít další z našich mnoha chyb v utkání – 1:5. V další průběhu bylo znát, že už se o nic nehraje a hra moc krásy nepobírala. Až v 71.minutě dostala diváky z letargie další branka, …a opět v naší síti. Na tu jsme sice dokázali za tři minuty odpovědět premiérovou brankou střídajícího Paluky, ale poslední slovo si vzal zase soupeř a v 84. minutě uzavřel skóre na 2:7.

V zápase jsme podali jeden z nejhorších výkonů v tomto ročníku a soupeři jsme tři body doslova darovali. I když Lužci chyběl kapitán, nejlepší střelec a stabilní obránce (všichni stop za červené karty), k plnému bodovému zisku si pohodlně došel průměrným výkonem. Na našich hráčích se v posledních zápasech projevuje malá tréninková praxe a bohužel se začíná ukazovat „v plné kráse“, že fotbal není jen o zápasech. Další kolo s Baníkem Stochov bylo na žádost soupeře přeloženo na 28. 10. (zřejmě kvůli plnění reprezentačních povinností :-)). Další zápas odehrajeme až v sobotu 17. 10. ve Velvarech.