Kladenský deník: Hostouňští nájezdníci plenili v Sasku

Fotbaloví dorostenci Sokola Hostouň si zpestřili zimní přípravu výjezdem na halový turnaj v saském Heidenau. V něm se představily hned dva výběry do devatenácti let a zejména áčko zahrálo skvěle a turnaj po dvou úspěšných penaltových rozstřelech vyhrálo! B tým skončil šestý.

Foto: Sokol Hostouň

Do Heidenau vyrazili dorostenci již podruhé. Loni sice nepodali špatný výkon, ale jejich cesta skončila už ve skupinové fázi. O to byla větší chuť hráčů v letošním ročníku dokráčet co nejdále. Za áčko nastupovali starší dorostenci, za béčko převážně borci z výběru do sedmnácti let.

A TÝM ŠLAPAL, BÉČKO SE ROZJÍŽDĚLO

V základních skupinách bylo rozděleno devět týmů do tří skupin. Hostouň A svoji skupinu ovládla bez jediného zaváhání, zatímco béčko se přece jen rozjíždělo pomaleji. Nejprve schytalo „sedmičku“ od jednoho z favoritů turnaje Heidenauer SV. V druhém utkání už přeci jen hráči zabrali a vyválčili s Dobritzem bod za remízu 1:1.

První tým si poradil s Pulsnitzem 2:0 (oba góly Kočkovský) a pak zdolal po bitvě Sachsen Dresden 3:1 (Kratochvíl, Nachtigal, Študent). „Zápas byl ze strany Němců hodně vypjatý. Tvrdě nás atakovali a provokovali, kluci se s tím velice dobře popasovali,“ chválil svoje svěřence jeden z koučů týmu Zdeněk Nachtigal

DERBY PRO STARŠÍ

Ve druhé fázi turnaje se pokračovalo opět ve skupinách, do kterých si mužstva přenesla body ze základní části. Systém turnaje svedl oba týmy Hostouně do skupiny 2. K nim byl přiřazen ještě SV Fortschritt Meißen West. Vzájemné měření sil skončilo lépe pro Hostouň A, která vyhrála v pěkném a ostrém klubovém derby 3:1 (Kratochvíl 2, Černý – Volf). Béčko si pak spravilo chuť proti Fortschrittu výhrou 2:0 (Kopuletý a Inneman) a zajistilo si boj o 5. místo v turnaji.

Áčko Hostouň A si vydřenou s Fortschrichttem remízu 2:2, kdy prohrávalo 0:2 (Kratochvíl, Kočovský), zajistilo postup do semifinále.

ZLATÉ PENALTY

Boj o páté místo nezvládla Hostouň B, která prohrála s TSV Pulsnitz 0:3. Zato áčku se poslední zápasy povedly. V semifinále proti jednomu z hlavních favoritů uhráli zelenobílí remízu 0:0 a došlo na penalty, kde dvě soupeřovy chytil brankář Větrovec a pět hostouňských exekutorů proměnilo (Študent, Kočovský, Nachtigal, Frýdl,Kratochvíl).

Finále proti výbornému a v turnaji suverénnímu SpG Weißig začali Hostouňští skvěle, vedli už 2:0 (Kratochvíl 2), ale houževnatý soupeř vyrovnal, a i tentokrát musely rozhodnout o vítězi pokutové kopy. V nich Sokolové znovu ani jednou nezaváhali (Študent, Kočovský, Nachtigal, Frýdl, Kratochvíla) a stali se vítězem celého turnaje!

Radost ještě znásobila cena pro nejlepšího brankáře, kterou si odnesl vynikající brankář Vladimír Větrovec.

„Kluci ve finále předvedli proti kvalitnímu týmu velmi dobrý výkon, v němž rozhodla jejich bojovnost, nasazení, střelba, ale hlavně týmové srdíčko a velká touha po vítězství,“ rozplýval se Zdeněk Nachtigal.

Konečné pořadí v turnaji: 1. Sokol Hostouň A 2. SpG Weißig/Neugersdorf 3. Heidenauer SV 4. SV Sachsenwerk Dresden 5. TSV Pulsnitz 6. Sokol Hostouň B 7. – 9. SV Fortschritt Meißen West 7. – 9. SV Eintracht Dobritz 7. – 9. BSC Marzahn

Hostouň A: Větrovec – Študent, Kratochvíl, Kočovský, Frýdl, Nachtigal, Černý

Hostouň B: Šikanedr – Inneman, Kopuletý, Coufal, Linhart, Volf, Drahota.

Zdroj: Kladenský deník