10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

KD: Hostouňský válec jede dál, v Chomutově zářil

Další tři body do tabulky, fotbalisté Hostouně jsou po dvou kolech divize B beze ztráty. Navíc výsledek i výkon na hřišti Chomutova je obrovským příslibem.

Foto: Bohumil Kučera | Sokol Hostouň - FC Slavoj Vyšehrad 5:4, 1. kolo Českého poháru - MOL CUP, 15. 8. 2018

Hostouň ve středu zvládla i těžký duel MOL Cupu s třetiligovým Vyšehradem (5:4) a trenér Zdeněk Hašek čekal, jak se mužstvo vypořádá s velkou fyzickou zátěží. Zvládlo to skvěle. Sice inkasovalo jako první, ale Hanuščík brzy připravil Lohoydovi pohotové vyrovnání a následně ex-kladenský gólman Chomutova Švejda nedosáhl ani na ránu kapitána Marka. Ten vyhrál dva souboje, ještě přesně zakončil a předvedl, že pořád super třídou.

Po přestávce udeřila Hostouň rychle i potřetí, tentokrát nabil Lohoydovi krajní bek Charvát. V závěru se navíc prosadil Hájek, který střílí branky pravidelně.

„Co vedlo k našemu úspěchu? Týmový výkon, soustředěnost a víra ve vlastní schopnosti,“ uvedl Zdeněk Hašek a přidal, že také dobrý pohyb. „Po poháru a na velikém chomutovském hřišti jsme to zvládli. Připravenost je dlouhodobý proces a je i o hlavách hráčů. Když pochopí, že bez pohybu to nejde, je to vždycky dobře. Ti naši to chápou,“ těší Haška.

Chomutov – Hostouň 1:4 (1:2)

Hostouň: Kudrna – Vašák (89. Kárník), Trapp, Hanuščík, Charvát – Věchtík (63. Stojka), Marek, Kulhavý (88. Linc), Lohoyda (70. Kostorek) – Vegricht (86. Dunderovič), Hájek.

Branky: 20. Svoboda - 24. a 49. Lohoyda, 30. Marek, 82. Hájek

Zdroj: Kladenský deník