17. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 27. kolo: FC Písek vs. Sokol Hostouň (Burketova)

KD: Hostouň bude hrát divizi i příští sezonu

Hostouň – Fotbalisté Hostouně si mohou poslední dvě kola divize užívat plnými doušky. Nováček soutěže je totiž po výhře 3:0 nad Chomutovem zachráněný a může tak v klidu spřádat plány na novou sezonu.

Nedělní duel byl zápasem záložníka Jana Čurdy, kterým svým prvním gólem v hostouňském divizním dresu otevřel skóre a po obrátce po jeho rohovém kopu zvýšil Hanuščík na 2:0.

Skóre uzavřel sedm minut před koncem po úniku Nováka do prázdné brány Rouček. „Předtím měl si patnáct šancí," usmíval se trenér Martin Čurda, s tím, že před utkáním je kde kdo ubezpečoval, že už to uhrají. „Jenže my jsme až teď vyhráli na jaře doma první zápas," připomněl.

Úvod ale byl tradiční, do pěti minut spálili tři možnosti. To pochopitelně na klidu v domácích řadách nepřidalo. „V určitých fázích jsme si nedokázali na půlce soupeře poradit. Byli jsme nervózní, odskakovali nám míče a nebyla tam dobrá předfinální fáze. Všechno jsme řešili zdlouhavě," mínil kouč vítězů.

Jeho tým trošku uklidnil až první gól.

„Myslím, že pořád to bylo o tom, že zápas byl v naší režii, akorát jsme nedokázali brankové šance zúročit a pojistit si vedení," řekl Čurda a dodal, že pro většinu hráčů byl divizní rok velkou školou, ve které si museli zvykat na jiný fotbal.

Autor: Jiří Nagy

Zdroj