4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

KD: Dorost Hostouně těsně vyhrál nad Slovanem

V I. A. třídě dorostu se odehrál zajímavý duel, regionální derby mezi hráči Sokola Hostouň a Slovanu Kladno. Ještě zajímavější pak bude nejspíše jarní odveta.

Čtyři desítky diváků si užily zajímavý a hodně vyrovnaný zápas, o jehož výsledku rozhodly 4 zásadní momenty, rychlá branka, okamžitá odpověď na vyrovnání, odskok na dvojbrankové vedení a oslabení hostí vlivem nedisciplíny ve vztahu k sudímu, když nezvládli vypjatý závěr zápasu. Domácí poslal do rychlého vedení již ve 4. minutě kapitán Marek Dědeček. Hosté zaťali zuby a za další 4 minuty bylo srovnáno, střelcem Milan Šícha. Radost hostí trvala pouhou minutu, Dominik Jansa strhnul opět vedení na stranu Sokolů. To bylo brankově v první půli vše. Druhé dějství přineslo v 57. minutě zvýšení vedení domácích na 3:1, to když se trefil Stanislav Šajban a vypadalo to, že kurs utkání je jasný. Hosté to ale viděli jinak a v 62. minutě snížil střelec první branky Milan Šícha na konečných 3:2. Zbývajících 30 minut již branka nepadla, ale bojovalo se. Fotbalově a občas i slovně. Výsledkem byla karetní exhibice sudího Jaroslava Říhy, který jasně deklaroval, že si nenechá ani radit, ani nadávat, ani na pažitu, ani z ochozů. Suma sumárum, po žlutých varováních padly 2 červené, v 83. minutě pro Stanislava Švehlu a v 89. minutě i pro dvoubrankového Milana Šíchu, a to byl konec nadějí na zvrat pro hosty ze Slovanu. Svěřenci kouče Zdeňka Nachtigala slaví.

Rozhodně diváci viděli zajímavý zápas a určitě se vyplatí si udělat čas, kdo máte rádi fotbal, nejen na seniorské kategorie.