20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

Jiří Hondl: Nemyslím, že by byl šťastný nápad soutěž dohrávat za každou cenu

Bez pár dnů to bude půl roku, kdy pandemie vystavila amatérským soutěžím stopku. Naději na restart letošního ročníku oživil minulou středu na valné hromadě Olomouckého krajského fotbalového svazu generální sekretář Fotbalové asociace ČR Jan Pauly. Jestli se opravdu v letošní sezoně ještě kopne do balonu, zůstává prozatím velkou neznámou. Svůj pohled na věc poskytl pro Kladenský deník i předseda fotbalové Hostouně Jiří Hondl…

„Při letmém pohledu do kalendáře, nemyslím, že by byl šťastný nápad soutěž za každou cenu dohrávat. Navíc doposud nezaznělo z oficiálních míst Ministerstva zdravotnictví, že součástí uvažované první vlny rozvolnění budou i amatérské sporty. Jestli jsem dobře pochopil prezentované schéma případného rozvolňování a vyjádření vládních politiků, tak pouhá diskuse na tohle téma nebude na stole dříve jak na konci dubna. Takže se tady bavíme možná nad předčasným tématem. Pokud bychom měli soutěže skutečně dohrávat a to se bavíme už pouze o dohrání podzimní části, tak bychom museli nejpozději zhruba za tři maximálně čtyři týdny začít hrát ostré zápasy a to bez odpovídající tréninkové přípravy. Po pauze více jak šest měsíců bude složité takto rychle nastartovat. Není těžké přivést kluky zpět na hřiště, ale nebude jednoduché je odpovídajícím způsobem po takto dlouhé pauze připravit k soutěžnímu zápasu. Je potřeba také brát zřetel jednak zdravotní stránku hráčů a pak také vlastní regulérnost soutěže,“ vyjádřil předseda klubu Jiří Hondl svůj názor na možnost na jaře dohrát soutěže.

A jaký pohled má na možnost naskočit do mistrovských zápasů bez odpovídající tréninkové přípravy…: „Přestože probíhaly v rámci možností individuální tréninky, tak zápasová fyzická kondice, kterou hráči potřebují nabrat, je úplně něco jiného než běhat po lese a to se nebavíme o ostatních věcech. Naskočit rovnou nohou do zápasů rozhodně připraveni nejsme. To ale snad nemůže být žádný klub, který dodržoval nastavená opatření. Rozumné by bylo soutěže anulovat, koncem dubna, nejpozději počátkem května nastartovat plnohodnotnou tréninkovou přípravu proloženou přípravnými zápasy a začít nový ročník v řádném termínu, případně pro jistotu o něco málo dříve, aby se odehrálo co nejvíce zápasů, dokud to půjde. Jelikož pořád ještě není nad koronavirem vyhráno a víme, jak rychle se vše může zase otočit.“