28. 4. 2024 (17:00) | ČFL - 24. kolo: Sokol Hostouň vs. FK Dukla Praha B (Hostouň)

Jedomělice ovládly derby a sesadily Hřebeč. Zase vede Braškov.

***Kladensko – Hřebeč už zase nevede fotbalovou I. B třídu. V očekávanén derby padla na hřišti nováčka z Jedomělic, který vyhrál potřetí v řadě a spolu se stejně úspěšnou Velkou Dobrou poskočil do klidných vod tabulky. Radost panuje v Braškově, který je zpátky první, smutné jsou Doksy, Unhošť a Novo. To podlehlo jasně v Mutějovicích 1:4.*** Lídr padl v Jedomělicích Zmíněné derby v Jedomělicích rozhodl domácí kanonýr Horák ve 20. minutě, když ho po rohu neuhlídal Baranec. Domácí tím korunovali úvodní nápor, ale zvýšení odmítl Kubenka – v nájezdu trefil tyč. Také hosté si postupně šance vytvořili, Servus mířil z TK do břevna, při dalších závarech byli blízko vyrovnání Machuta s Moravcem. Po obrátce se Hřebeč hrnula za vyrovnáním, ale také mohla inkasovat po tutovkách Nedvěda a Horáka. Výsledek se už ale neměnil. „Mně se každopádně fotbal moc líbil, nahoru, dolů. Naši kluci odehráli skvělou partii, " radoval se domácí předseda Josef Nedvěd. Šéf hostů Štěpán Sádecký, tentokrát i v roli kouče, litoval špatně zvládnuté standardky v první půli. „To se nemělo stát. Ale nedali jsme gól, takže jsme si body nezasloužili. Na lavičce jsem si zakřičel pěkně, " usmál se. Zase ten Hrubý Dobrá po nástupu kouče Bubeníka vyhrála už potřetí v řadě, byť proti Zdicím nepředvedla nic výjimečného. Jediný gól utkání vstřelil už v prvním poločase v poslední době hodně produktivní J. Hrubý po parádní přihrávce Poláka. „Paradoxně v první půli jsme hráli ještě hůř než po obrátce. Ae cením si toho, že tým uhrál i zápas, kde se mu nedařilo, " byl spokojený Miroslav Bubeník. Další zazděná penalta Braškovu nevadila Braškovští si museli po utkání s Doksy popovídat a posvícenský duel s Hýskovem zvládli – vyhráli 2:1. Výkon ale zdaleka dobrý nebyl. „Pravda, ale kolikrát jsme hráli dobře a neměli nic, " usmál se spokojený kouč Jaroslav Želina. Jeho tým začal slušně. Dvě šance spálili Nachtigal s Pospíšilem, ale pak si hosté ublížili sami. Sprosté urážky ohodnotil sudí červenou kartou (25.) a vzápětí zužitkoval Nachtigal kolmici k prvnímu gólu. Po něm ale Braškov dobře nehrál a zlepšil se až ve druhé části. V 75. minutě Nachtigal krásnou křižnou ranou zvýšil, ale hotovo nebylo. Pospíšil zazdil pokutový kop, když ho kopl stejně jako Míčka před 14 dny doprostřed brány. Hosté pak snížili Sechovcem a bylo ještě husto, nicméně body zůstaly na Braškově. „Příště už na chlapce kašlu, půjdu kopat penaltu sám, " hlásil Želina v dobrém rozmaru nad nedělním posvícenským obídkem. Hosté se hodně zlobili na rozhodčího. Pozitivní byl jen návrat Studeného Dokeskému trenérovi Martinu Škvárovi se moc mluvit po duelu na Tatranu Rakovník B nechtělo, tým podlehl smolně 1:2. Inkasoval z penalty a poté z přímého kopu, teprve v 81. minutě snížil Studený. To byla jediná pozitivní zpráva pro hosty, šikula se totiž vrátil po operaci a hned za minutu pobytu na hřiště se trefil. „Bohužel už to k ničemu nebylo. Nechce se mi mluvit, nemá to cenu. Napište, že si za to můžeme sami, že jsme nedali šance, " mávl rukou otráveně Martin Škvára. Unhošť byla marná Nejhůř z Kladenska i z celé I. B třídy si stojí Unhošť. Naděje upínala k duelu na hřišti slabších Tuchoměřic, ale hrála tady darebně a podlehla 1:5. Jedinou jiskřičku naděje zažehl ve 13. minutě Neuberger, když rychle odpověděl na vedoucí gól domácích, ale ti do půle zase vedli a po obrátce už hosty zválcovali. „Bohužel, klukům tenhle zápas nesedl, nic kloudného nepředvedli. Flintu do žita pořád neházíme, ale budeme muset mužstvo posílit. A zkusit něco uhrát do konce podzimu, " říkal zklamaný sekretář Martin Šimáček.