4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

Střední záložník - tvůrce hry - Honza Čurda se na Facebookových stránkách proslavil hláškou, kterou od něj přejímá i Kladenský deník. On sám je jako válec: hraje futsal, fotbal a do všeho jde naplno a srdcem.

Prozradil nám, co plánuje na léto, jak je spokojený s končící sezónou nebo co si myslí o rozhodčích.

1)     Co tě přivedlo do Hostouně? A spokojenost?

Do Hostouně mě přivedl asi 3 hodinový rozhovor s panem Hondlem ,kde jsme si narovinu řekli co a jak by mělo být a to se zatím vše splnilo ,po všech stránkách. Velký vliv mělo i působení Zachyho a Rouči, ty jsem znal hodně. Ostatní kluky třeba od vidění nebo jiných kamarádů.

2)     Klasická otázka, jak se ti trénuje pod tátou?

Pod tátou je to samozřejmě trochu specifické, ale už to tolik neberu, jako dříve, když jsem začínal. Mám už toho dost za sebou a vím co je třeba a co ne, spolupráci se snažím hlavně užívat.

3)     Vypadá to na postup do divize, jsi spokojený s Vaším výkonem tuto sezónu?

Postup do divize se letos vydařil, jak říkáš, a myslím si, že se sezónou musíme být všichni spokojeni. Týmy se na nás vyhecují více, než v jakémkoliv jiném zápase, ale svou úlohu zvládáme a výsledkem je nejen bodový zisk, ale i to že mužstvo oproti loňsku herně o dost vyspělo.

4)     Kde vidíš prostor pro zlepšení?

Určitě je co zlepšovat. Největší rozdíl o patro výše bude především v koncentraci na hru po celý čas zápasu, výpadky se často trestají. Jinak fotbalové se určitě přizpůsobíme.

5)     Pokud by došlo k postupu a následně utkání s SK Kladno, jaké by byly tvé pocity?

Utkání s Kladnem by bylo specifické v mnoha směrech, ale hlavně si myslím, že by to pro nás byla odměna za naši práci a odměna panu Hondlovi za jeho práci a v neposlední řadě i pro místní lidi a příznivce fotbalu. S některými kluky jsem toho zažil spoustu, s Jardou Tesařem , bratry Prochazkovými, Márou Tothem... A je tam i Veselka se kterým mám i velmi dobrý vztah osobní. Uvidíme, jak náš kádr bude vypadat v další sezóně. Vyhrát s nimi by bylo opravdu krásné.

6)     S futsalem jsi skočil, myslíš, že se k němu někdy vrátíš?

Tuto sezónu jsem futsal vynechal z důvodu velkých problémů s kotníkem, mrzelo mi, že jsem klukům nemohl pomoct, futsal mi chybí, ale problémy které jsem z něho měl, byly už dost veliké a omezovaly mě někdy i ve fotbale. Uvidím, jak to bude vypadat dál.

7)     Váš tým dostal poměrně dost karet za protesty vůči rozhodčím. Vypadá to, že "zvlášť neoblíbení" jste vy s Mírou Šilhánem. Co proti tomu dělat?

Myslím, že morálka týmu se oproti sezónám před 2 až 3 lety dost zlepšila. Nicméně občas člověk emoce nezvládne ale to je u každého jiné. Na naší obranu jsou ale rozhodčí dost necitlivý z mého pohledu. To není, že bych nějak brečel, ale je to emotivní sport a nejsme na šachách nebo koncertu v opeře. Některé likvidační zákroky zůstávají na naše adresy nepotrestané a naopak karty se udělují za nesmysly.  Každý sudí má jiný metr a nám nezbývá než se přizpůsobit a tak to také bude.

8)     Již dlouhá léta zásobuješ v různých týmech přihrávkami rychlíka týmu Tomáše Roučka. Vidíš to jako výhodu? Jste díky tomu sehranější?

S Tomášem jsem toho zažil už hodně na SK, jeho rychlosti se využívat musí ,ta je opravdu nadstandardní a jsem tak trochu zvyklý že ho na té pravé straně mám. Když tam není tak s tím mám někdy problém, hrajeme někdy  poslepu. Naštěstí Denny na druhé straně je rychlý také.

9)     Sezóna je pomalu u konce, co plánuješ na léto?

Po sezóně jedeme s klukama na vodu, chystám se určitě na pár dní na chatu a vymyslím nějaký „last minute“ k moři, jinak aktivní odpočinek - tenis, golf, posilovna, výlety. Volno v létě je ale krátké a rychle uteče.

Oblíbený film: Vykoupení z věznice Shawshank

Oblíbená hudba: nemám vyhraněný styl ,mimo dechovky

Oblíbené pití: ledový čaj , coca cola

Oblíbené jídlo: mexická kuchyně