4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

JAK HRÁLO BÉČKO

Trenér B mužstva Miroslav Vlček mladší měl opravdu těžkou úlohu, musel zhodnotit poslední vystoupení svých svěřenců, ve kterém vedli 3:0 a i přesto odjížděli z Tuchlovic poraženi na penalty.

Do Tuchlovic jsme zajížděli ke druhému venkovnímu utkání v řadě s respektem. Očekávali jsme, že soupeře s ohledem na nevydařené vystoupení v 1. kole soutěže (hrál pouze v 9 lidech při souběhu zápasů "A" i "B" mužstev), posílí hráči z "A" týmu, který hrál o den dříve. Toto se z části vyplnilo a tak jsme se rozhodli k osobnímu střežení nebezpečného útočníka domácích Balíka. V této činnosti podal dobrý výkon hráč "A" mužstva Armin Krndžija, který za nás nastoupil po zranění.

Domácí jsme zaskočili v úvodu utkání rychlou a přesnou kombinací a již v 15. minutě vedli 3-0. V tu chvíli nás bylo doslova plné hřiště. Do poločasu jsme spálili ještě další min. 3 gólové šance. To by nás bývalo nemuselo až tolik mrzet, kdyby nebylo skóre po prvních 45. minutách 3-3. Od 20. minuty utkání jsme totiž předváděli hru, o které jsme si s hráči museli říci pár slov na následujícím tréninku ...nesmyslné řešení situací, zdlouhavá kombinaci, hra středem hřiště, ztráta koncentrace, podcenění situací. Raritou prvního poločasu byl fakt, že ačkoli domácí vystřelili na bránu pouze dvakrát, my jsme inkasovali tři góly. První gól jsme si vstřelili sami při nedorozumění obrany s brankářem při "malé domů". Druhý gól jsme inkasovali v situaci, kdy soupeř odvrátil pro nás "čistý míč" z rohu na polovinu hřiště a my jej špatným řešením situace nabídli soupeři k zakončení z brejku. Třetí gól padl do naší branky po standardní situaci zahrávané z poloviny hřiště, kdy žádný z našich hráčů nejevil zájem o balón letící "půl dne" na kraj velkého vápna a nechali tak skórovat zcela osamoceného hráče soupeře.

Ve druhém poločase utkání jsme se chtěli vrátit ke hře z jeho úvodu, avšak k tomu jsme se ani nepřiblížili a opakovaně se předržováním balónů a ztrátami míčů na vlastní polovině hřiště nedostávali do kombinací. I přes tyto chyby jsme si vypracovali další 3 gólové šance, které jsme nedokázali proměnit. A když ani soupeř nedokázal v závěru utkání využít své brejkové příležitosti po našich zmiňovaným ztrátách, utkání dospělo k penaltovému rozstřelu. V něm jsme 2x zaváhali a tak bereme pouze bod.

Věřím, že v dalších zápasech budeme hrát tak, abychom vyhrávali a ne, abychom si šli jen zahrát. Skutečnost, že přijde zápas, kdy neproměníte ani ty nejvyloženější šance, obvykle v sezóně přijde. Představení, které jsme předvedli od cca 20. minuty zápasů, bylo však pro mě nepřijatelné a nedůstojného tohoto mužstva.