10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

Z Křivoklátska bez bodu

TJ Roztoky vs. SOKOL HOSTOUŇ z.s. 4:1 (1:0) – Kříž

Sestava: Kettner – Rác, Kameš, Dědeček – Urban – Vaňha, Kučera R., Voštinka, Krejsa – Linc, Formánek

Lavička: Šrám, Pechar, Kučera O., Paluka, Kříž

Ve druhém kole naše mužstvo zajíždělo na hřiště ambiciózního týmu z Křivoklátska – TJ Roztok. Tým Roztok v loňské sezóně skončil v 1. A třídě na sedmém místě a letošní ambice určitě směřují o několik pater výš. Naopak my v soutěži plníme roli nováčka a do Roztok jsme přijížděli v roli outsidera. Naše vyhlídky na dobrý výsledek zároveň přibrzdila absence dvou obránců. Do obrané trojice k Dědečkovi se tedy musel stáhnout záložník Kameš a útočník Rác. I tak jsme chtěli zanechat při prvním utkání venku dobrý dojem a pokusit se poprat o nějaký ten bod.

Začátek zápasu se odehrával převážně ve středu hřiště a oba týmy brzdila řada nepřesností. Za zmínku tak stojí jen únik Formánka, který však bez problémů zlikvidoval včasným výběhem brankář Roztok. Ke gólu nevedla ani druhá šance Formánka. I když tentokrát se už domácí brankář při střele z 25 metrů pořádně „zapotil“. Od této šance už začali přebírat aktivitu na hřišti domácí, kteří hrozili převážně rychlými úniky po stranách a nebezpečnými centry. A právě jedna z takových akcí vedla k vedoucímu gólu Roztok. V 15. minutě se k odraženému míči dostal záložník hostí a přesnou střelou otevřel skóre – 1:0. I v dalším průběhu na hřišti dominovali domácí. Od další branky v naší síti nás několikrát zachránil brankář Kettner. A když nás ve 43. minutě „podržela“ i branková konstrukce, šlo se do kabin s nadějným (vzhledem k vývoji zápasu) výsledkem 1:0 pro Roztoky.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s jednou vynucenou změnou (Kučera O. za Krejsu). V prvních minutách jsme začali aktivně a několikrát se nám podařilo soupeře ve středu hřiště přehrát. Naše převaha však byla platonická a k ohrožení branky soupeře nevedla. Naopak domácím se podařilo využít jednu z prvních akcí. V 51. minutě se po několika nešťastných odrazech postavil tváří-tvář Kettner osamocenému útočníkovi domácích. Jeho střelu sice zlikvidoval, ale míč se nešťastně odrazil od onoho útočníka do naší brány – 2:0. Branka v naší síti byla o to bolestivější, že se při zákroku zranil Kettner a my tak byli nuceni podruhé střídat (na hřiště Šrám). Stejně jako před týdnem nás paradoxně brzká obdržená branka (ve druhém poločase) nakopla a na hřišti jsme začali pořádně „kousat“. Několikrát se nám podařilo ohrozit branku domácích, ale dlouho se „nenašla“ taková střela, která by měla gólové parametry. Poštěstilo se až v 77. minutě. Po našem rychlém úniku odvrátil soupeř pouze na roh. Od rohového praporku rozehrál Ondřej Kučera. Po několika odrazech se míč dostal ke střídajícímu Křížovi (v 65. minutě nahradil Formánka), …a ten nezaváhal – 2:1. V závěru jsme se pokusili ještě o vyrovnání, ale hra na riziko nám vůbec nevyšla a soupeř nás potrestal dalšími brankami v rychlém sledu (83. – 3:1 a 85. – 4:1). V posledních minutách si odbyl premiéru v dorostu střídající Paluka (za Lince) a další soutěžní minutky přidal Pechar (za Urbana).

Zkušenější Roztoky byly z celkového pohledu lepším týmem a zaslouženě vyhrály. Ale i tak jsme dokázali držet se soupeřem krok a o dělbě bodů rozhodla až branka na 3:1 v 83. minutě. V dalším kole přivítáme na našem hřišti jednoho z favoritů soutěže – FK Pšovka Mělník. Tým od soutoku Vltavy a Labe je po dvou kolech stoprocentní a i celkové skóre 18:1 budí respekt (Dolany 10:1, Zvoleněves 8:0). Přijďte nás v sobotu (5. 9. - 10:15) podpořit a pomoc nám tak k dobrému výsledku!