10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

Sokol Hostouň vs. Pšovka Mělník 1:9 (0:2) – Formánek

Sestava: Kettner – Janouš, Zadražil, Rác – Vaňha – Krejsa, Kučera R., Linc, Voštinka – Fanta, Formánek

Lavička: Šrám, Pechar

Ve třetím kole jsme přivítali na svém hřišti tým z Mělníka – Pšovku. Pšovka Mělník je tradiční zástupce v 1. A třídě se

zkušenostmi z krajského přeboru (2009/10), kterému vstup do letošní sezóny vyšel více než dobře. V prvních dvou

kolech získal plný počet bodů a se skóre 18:1 po právu drží první místo v tabulce. Naproti tomu naše mužstvo se v nové

soutěži zatím rozkoukává a ke všemu nás „brzdí“ hojné absence (zranění atd.). K sobotnímu utkání dokonce

nastupujeme v počtu 13-ti hráčů (z toho dva gólmani) a do zápasu tak jsou nuceni zasáhnout i hráči, kteří doléčují různá

zranění.

Samotný zápas pro nás nezačal vůbec dobře. Už ve 2. minutě se po nedorozumění v naší obraně dostal soupeř

k nebezpečné střele, která skončila na břevně. O čtyři minuty později jsme už tolik štěstí neměli. Dlouhý centr do našeho

vápna nedokázal zlikvidovat žádný z našich hráčů, …naopak soupeř se dobře zorientoval – 0:1. V desáté minutě jsme

dokázali zahrozit i my. Ale všechny naše šance (po sérii rohů), soupeř bez problémů zlikvidoval. V další pasáži hry měl

soupeř mírnou převahu, ale i naše hra nebyla špatná a šance na vyrovnání stále žila. Nejblíže ke srovnání „brankového

účtu“ jsme byli ve 38. minutě. Rozehrávka z půlky hřiště do vápna způsobila Mělníku velké starosti a po několika

odrazech skončil míč jen těsně vedle levé tyče. Když už to vypadalo, že půjdeme do kabin s jedno-brankovou ztrátou,

soupeř opět potrestal naší lajdáckost v rozehrávce a po samostatném úniku navýšil skóre – 0:2.

Do druhé půle jsme vstupovali s vidinou na brzké snížení. Bohužel dobrý nástup do druhého poločasu snížení nepřinesl.

Naopak soupeř v 53. minutě využil další skulinky v naší obrané činnosti a z protiútoku zvýšil na tříbrankový rozdíl. A když

v 58. minutě soupeř využil i výhodu pokutového kopu, o dělbě bodů bylo definitivně rozhodnuto. Jediný pozitivní moment

přišel v 64. minutě. Po centru Lince se sice k míči dostal brankář soupeře, ale ten míč neudržel a s dorážkou si dokázal

poradit Formánek - 1:4. Pokud nám zápas do 75. minuty moc radosti neudělal, tak z poslední patnáctiminutovky se stalo

to „pravé“ drama. V závěru (po jednom ze soubojů) utrpěl zranění kolena obránce Janouš (min. 3 týdny stop). Přes

bolesti dohrávali i brankář Kettner a obránce Zadražil, kteří si obnovili zranění z minulých týdnů. Další část pohromy

režíroval soupeř, který s našimi problémy neměl moc pochopení, …a  „daroval“ nám dalšího „bůra“.

Pšovka byla lepším týmem a zaslouženě vyhrála. Po celý zápas vynikala kompaktností a i přes nízký věkový průměr

mužstva se jedná o jednoho z aspirantů na postup. My jsme sice v určitých fázích hry drželi se soupeřem krok, ale opět

se ukázalo, že 45 minut zápas nedělá. K naší souhře nepomohla ani opětovná přestavba obranné trojice a z toho

plynoucí zásah do záložní řady. Jestli jsme v zápase s Mělníkem mohli jen překvapit, tak v nadcházející víkend se

musíme poprat o tři body. Náš tým v rámci 4. kola čeká devátá Zvoleněves (pozn. hřiště – Olovnice), která má na svém

kontě shodně 3 body (TJ Roztoky 1:4, Pšovka 0:8, Dolany 8:1). Zápas se Slavojem Zvoleněves začíná v sobotu 12. 9.