17. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 27. kolo: FC Písek vs. Sokol Hostouň (Burketova)

Individuální chyby, …aneb náš soupeř číslo jedna

SOKOL HOSTOUŇ z.s. vs. Slovan Kladno 1:7 (0:5)

Sestava: Kettner – Kameš, Janouš, Dědeček – Hájek – Vaňha, Formánek, Zadražil, Krejsa – Linc, Fanta

Lavička: Zápotocký, Rác, Urban, Kučer O., Paluka

V sobotu 24. 10. se dorost Hostouně po delší odmlce představil na domácím hřišti. A stejně jako v posledním domácím zápase (26. 9. s SK Kročehlavy), nás i tentokrát čekalo mužstvo z Kladna – TJ Slovan Kladno. Dorost ve Slovanu se založil teprve v loňské sezóně (2014/15), ale i díky výbornému sestavení týmu hned v prvním ročníku ovládl okresní přebor a zaslouženě postoupil do 1. A třídy. V letošní sezoně se nachází s 12 body „až“ na 8. místě, ale i tak mladé mužstvo Slovanu dokázalo několikrát potrápit favority soutěže. Náš oddíl se v poslední době herně trápí a ani výsledkově se není čím chlubit. Tři utkání – nula bodů a skóre 2:21 kazí dojem z dobrého vstupu do soutěže. I když byl v zápase favorit jasně dán, chtěli jsme se pokusit napravit nepříznivou bilanci z posledních utkání…

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a soupeř se k míči moc nedostával. Bohužel stejně jako před týdnem ve Velvarech nás „srazil“ brzký gól v naší síti. Již v sedmé minutě se míč dostal na hlavu nikterak neobtěžovanému útočníkovi hostí v našem vápně a ten neměl problém dostat míč do sítě. V dalších minutách jsme sice dokázali soupeře chvilkami přehrávat, …žádnou ze šancí jsme však nevyužili. Naopak Slovan ve 24. minutě opět dokázal přetavit v branku naši chybu v obranné činnosti. Druhá branka nám definitivně sebrala vítr z plachet a naopak Slovan získal klid na kopačky. Do konce poločasu přidal další tři slepené branky a definitivně tak rozhodl o tom, kdo bude brát všechny body. Do druhého poločasu jsme vstupovali se snahou o „kosmetickou“ úpravu výsledku. Jednu branku se nám sice podařilo vstřelit zásluhou střídajícího Paluky, …soupeř však do konce zápasu skóroval ještě dvakrát, a tak se konečný výsledek zastavil na nelichotivých 1:7.

I když jsme se dokázali ve většině pasážích hry soupeři herně vyrovnat, tak nás opět sráželi individuální chyby. Stejně jako v posledních zápasech, jsme i tentokrát soupeři doslova vydláždili cestu za třemi body. Dalším soupeřem bude v rámci dohrávky 8. kola tým ze Švermova. Zápas odehrajeme 28. 10. od 15 hodin v Hostouni.