10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

Hvězda víkendu: Přestup se rodil mezi modříny

Rád si dá zvěřinu, rád vyrazí i s puškou na lov do lesa. Třeba s bratry Hondlovými, dalšími náruživými nimrody. Možná tam někde mezi modříny nad střeleným divočákem se zrodila myšlenka, že si ex-ligový brankář Bohemians 1905 Martin Charvát ještě zkusí vyšší fotbalovou soutěž. A z Jenče, odkud pochází, podepsal přestup do Hostouně. Právě včas: ve chvíli, kdy se (dost vážně) zranil první gólman Filip Hňup.

Martin Charvát sice prožil osm let v profifotbalu, když hájil barvy Bohemians 1905, ale spíš vždycky hostoval v nižších soutěžích, hlavně Semice zná dobře. Po třicítce už chtěl být doma v Jenči, málem jí pomohl do A třídy, ale také se zranil a dlouho nechytal.

Ale po téměř dvou letech je zdráv a proti Velvarům musel do brány. Inkasoval jen v penaltách, byl jistý. A týmu hodně pomohl i ve šlágru uplynulého víkendu a výhře v Poříčí nad Sázavou. Tu zachránil likvidací sóla Trpišovského.

„Musím se do všeho pomalu dostat. Po dvouleté pauze chybí odhad na míč i pohyb ve vápně. Vždyť já se zapojil dva dny před zápasem s Velvary, ale zase bylo pěkné, že jsem v Hostouni měl po osmi letech pořádný brankářský trénink," usmíval se.

Fotbal má ještě rád, ještě se necítí do starého železa, i proto se s předsedou Sokola Jiřím Hondlem na příchodu do krajského přeboru domluvil. „Jirku i jeho bráchu Frantu dobře znám, chodíme spolu do lesa. A chci ještě zkusit, jestli na to v tomhle věku mám. Také mám rád partu a tady v Hostouni je skvělá, to je strašně důležité," dodala nová hostouňská jednička.

Autor: Rudolf Muzika

Zdroj: http://kladensky.denik.cz/fotbal_region/hvezda-vikendu-prestup-se-rodil-...