Hostouňští zopakovali s dorostem Sparty výsledek z posledního vzájemného utkání

Po šesti týdnech se znovu potkaly dva týmy praktikující podobný styl fotbalu. Na jedné straně výběr top hráčů dorosteneckého věku, na té druhé ne o moc starší výběr domácího Sokola. I když trenéři protočili oproti poslednímu měření sil sestavami, obě mužstva nabídla přihlížejícím divákům obdobnou atraktivní podívanou s podobným průběhem a stejným konečným výsledkem 2:2.

V červnovém vzájemném utkání vstoupili do utkání lépe hráči Sparty, a ne jinak tomu bylo ve středečním střetnutí. Z kraje utkání dokázala ještě zelenobílá obrana velkou příležitost hostů odvrátit. V 10. minutě už však byl na střelu sparťanského borce domácí brankář Pančev krátký. V dalších chvílích o sobě začali dávat vědět i Hostouňští. Jejich zvýšená aktivita byla odměněna v 18. minutě. Dlouhý nákop stopera Charváta skončil na kopačce Vlasáka, který se v zakončení nemýlil – 1:1.

Na další branku si diváci museli počkat do 66. minuty. Po faulu Soukupa dokázal využít sparťanský exekutor výhodu přímého kopu z hranice velkého vápna. Stejně jako v prvním poločase, dokázali zelenobílí brzo odpovědět vyrovnávající brankou. V 77. minutě našel Gajdošík krásným lobem napříč malým vápnem Hovorku, který uzavřel účet utkání – 2:2.

„Budu se opakovat. Stejně jako minulé střetnutí s výběrem Sparty U19 pana trenéra Kopaňka je pro nás výbornou konfrontací s výběrem těch nejlepších mládežnických hráčů z České republiky. Zatím všechny zápasy snesly parametry moderního fotbalu. Dle mého názoru, kdo se přijde na takové utkání podívat, tak si přijde na své. Je to nahoru dolu, oba týmy útočí a hraje se prakticky bez přerušení. Je radost proti takovému týmu hrát, protože vám hráči jdou na maximální hranu nasazení a rizika. Velké poděkování Spartě, že s námi takové utkání chtějí hrát a určitě to zase v průběhu sezóny jednou, spíš dvakrát zopakujeme,“ řekl k utkání trenér Dominik Rodinger.

Další a zároveň poslední utkání před startem třetiligové sezony odehrajeme již tuto sobotu v Hostouni proti pražské Aritmě. Čas výkopu je naplánován na 10:30.

Sokol Hostouň vs. AC Sparta Praha U19 2:2 (1:1)

Sestava – Sokol: Pančev - Kosík, Charvát, Shkyria, Mejdr (63. Zahranychnyy), Mentberger (63. Soukup), Kabele (63. Gajdošík), Hucek (83. Neruda), Dostál, Hovorka, Kabele, Vlasák (72. Pavlík)

Branky: 18. Vlasák, 77. Hovorka