Hostouňští porazili druhý celek tabulky a udělali další krůček k záchraně

Hostouňští se nezalekli rozjetých Cábelíků a ani nepříznivého začátku utkání. S druhým celkem třetiligové tabulky odehráli více než vyrovnanou partii a po zásluze si uzmuli všechny body za vítězství 3:1. Dvakrát se prosadil Miker, brankou v závěru pečetil vítězství Januška.

Na hráčích Hostouně bylo od samého začátku znát, že na postavení týmů v tabulce nebudou brát žádný zřetel a s druhým celkem tabulky budou chtít uspět. Cestu za třemi body překřížila situace z 19. minuty, kdy kontakt Nováka ve vápně se soupeřem vyhodnotil rozhodčí jako nedovolený. Penaltu s přehledem proměnil hostující Kraus. Radost z vedoucí branky vydržela hostům do 37. minuty, kdy akci po ose Zahranychnyy – Freisinger – Lička – Miker, dokázal posledně jmenovaný přetavit v branku a uzavřel tak poločasový účet na 1:1.

Druhý poločas pokračoval ve znamení kvalitní fotbalové podívané. V úvodu poločasu několikrát zahrozili hosté. Jejich pokusy však většinou mířily mimo brankovou konstrukci nebo se jim do cesty postavil brankář Pančev. I Hostouňští se chvíli zastřelovali, než se dostali k obratu výsledku. Ten přišel v 67. minutě utkání. Nápaditý pokus Vlasáka vyslat Mikera do úniku vyšel na jedničku, a ještě lépe skončilo samotné Mikerovo zakončení – 2:1! I přes několik nadějných šancí na obou stranách, si poslední slovo vzal opět domácí výběr. Rozehraný přímák Freisingerem vrátil ve skluzu před bránu Fotr na osamoceného a nehlídaného Janušku - 3:1!

Sokol Hostouň vs. FK Králův Dvůr 3:1 (1:1)

Sestava – Sokol: Pančev – Novák, Zahranychnyy, Kosík, Lička (78. Fotr), Miker (78. Januška), Vlasák, Hájek (60. Dočekal), Freisinger, Hucek (60. Pantić), Neruda (70. Shkyria)

Branky: 37. a 67. Miker, 86. Januška - 19. Kraus (pen.)

Žluté karty: Kosík, Miker, Fotr – Osvald, Kubeš, Krátký, Holý

Je potřeba uznat kvalitu soupeře. Bylo vidět, že ne nadarmo je Královák druhý v tabulce a v zápase si vytvořil na můj vkus dost šancí. My byli tentokrát šťastnější, ale šli jsme za tím. Kluci po penaltě zvedli hlavy a šli nadoraz. Dali jsme krásnou branku Mikym a šli do druhého poločasu s tím, že chceme rozhodnout, třeba i na konci utkání.

Přežili jsme závary a opět udeřili Mikym, který si dal krásné dva góly k narozkám, za což jsem moc rád. Věděl jsem, že máme silnější kádr, protože kluci, co nastoupili v průběhu hry opět dokázali, jak jsou pro nás důležití. Fantastická akce po ose Adam - Jany nám pomohla zápas zlomit a rozhodnout toto utkání.

Velké uznání všem klukům, jak těžký zápas dokázali otočit a dotáhli do vítězného konce. Soupeři a trenérovi Šilhavému přeji vše nej do jarních bojů. Děkuji fanouškům za podporu v ne úplně teplém počasí. Věříme, že i teplota půjde nahoru a budeme si moct užívat fotbalu v ještě větším počtu. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat paní Lídě s jejím synem za přípravu hřiště, protože odvedli velký kus práce.