17. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 27. kolo: FC Písek vs. Sokol Hostouň (Burketova)

ZE ŽIVOTA HRÁČE

Snad nejžádanější rubrika ZE ŽIVOTA HRÁČE je zpět a jako první si můžete přečíst, co nám na sebe prozradil hráč, který je v A -týmu služebně nejstarší a v Hostouni už toho hodně prožil - František Motlík.

1) Jak dlouho hraješ v Hostouni?

V Houstouni hraji od nějakých 16let, pokud se nepletu.

2) Jak ses sem dostal?

Do Hostouně jsem se dostal tím způsobem, že jsem si u nás v Pavlově kopal na hřišti s kamarádem a najednou se tam objevil p.Hondl s p.Vlčkem a oslovili mě s tím, zda nechci jít do Hostouně hrát do A-týmu a já jsem moc neváhal.

3) Co se od té doby změnilo?

Hlavní co se za tu dobu změnilo, je kolektiv, ten se změnil dost a razantně, ale není se čemu divit, protože pokud chceme hrát kde hrajem a nebo výš, tak k tomu jsou potřeba kvalitní hráči.

4) Jsi ze současného áčka v týmu nejdéle, nebo je někdo služebně starší?

Jsem v současném týmu rozhodně nejdéle. Jsem tu vlastně už 11let, to by možná zasloužilo nějaké ocenění za zásluhy. :D

5) Momentálně jsi zástupcem kapitána, co pro tebe znamená nastupovat s páskou na ruce? Cítíš se jako vůdčí typ?

Jsem za to rád, že můžu být zástupcem Jirky Luňáka (Zachyho), i když teď poslední dobou se pořád provokujem a já mu říkám, že mu tu pásku seberu, ať si moc nevyskakuje. J J  Jinak, dřív jsem se jako vůdčí typ rozhodně necítil a ani jsem pásku nikdy nechtěl, ale v současné době si myslím, že už mám dost zkušeností na to, abych týmu dal víc, jak herně tak jinak, ale takových hráčů v našem týmu je víc. Když už pásku na ruce mám, tak určitě cítím určitou zodpovědnost a je to pro mě čest "vést" náš tým.

6) Všeobecně se ví, že tě několikrát chtěly I kluby z vyšších soutěží. Které to byly a proč to nevyšlo?

Je pravda, že zájem týmů o mou osobu byl, ale vždy jsme si sedli s p.Hondlem, vše jsme si férově a otevřeně řekli, co a jak si představujeme a pak jsme se dohodli, že zůstanu, protože v Hostouni měli určitou vizi, kterou jsem věděl od samého začátku a věřil jsem v ní. Proto jsem tady i zůstal a nešel jinam.  Taky se podívejte, vize v Hostouni byla, abychom Hostouň dostali do Krajského přeboru a jsme tam a cítím se pod tímto úspěchem hodně podepsán a to mě velmi těší. Momentálně navíc soutěž vedeme a není vyloučeno, že Hostouň posuneme ještě výš, což bych byl já osobně velmi rád.

7) Jake máš do budoucna plány, co se týče fotbalu?

Plány do budoucna? Určitě u fotbalu zůstat a to tady v Hostouni. Fotbalu jsem dával vždy hodně, vlastně i dovolené kvůli fotbalu jsem vynechával, protože se jezdilo v době sezóny a to prostě nejde odjet (tak to beru alespoň já). Taky kdybyste se během mých 11let v Hostouni podívali na vynechané zápasy a to na ty, které nebyly zapříčiněné zraněním, ale dovolenou, dali by se myslím spočítat na jedné ruce. J

NEJOBLÍBENĚJŠÍ:

• Post: Asi v útoku, nemusím se moc vracet, baví mě dávat góly, ale to tady nikdy v Hostouni nepochopili :D Je fakt, že na stoperu se mi taky líbí a když chci, tak si prostě výlet dopředu udělám a gólově nestrádám, i když by jich mohlo být i víc, ale ze stopera k brance soupeře, je to přeci jen kus. :D
  • Číslo: Když jsem přišel do Hostouně jako mladík, padla mi do klína dvojka a stala se mou oblíbenou.

• Jídlo: Mám rád tak nějak všechno, nejsem moc vybíravej. Ale to víte, že na bifteku na medium si pochutnám nejvíc  J

• Pití: Mám rád pivo, jako každej asi, nicméně takovej kýbl mojita nebo cubalibre je taky hodně dobrej J

• Hudba: cokoliv od dechovky až po to co se hraje v rádiu. Nejsem nějak vybíravej

• Film: Mám rád filmy s Channingem Tatumem, pak rozhodně akční, komedie, horory.