20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

Hostouň v přípravě narazí na Spartu i Slavii

Letošní sezona, stejně jako ta loňská, zůstane nedohraná. Definitivní razítko na zrušení ročníku 2020/21 dal minulý týden VV FAČR. Postupně lepšící se situace okolo Covidu však dává naději na sehrání několika nemistrovských klání před startem oficiální přípravy na novou sezonu. Vedení Sokola se podařilo zajistit na toto období zajímavé a atraktivní soupeře. Největším tahákem bude bezesporu domácí utkání s áčkem Sparty.

FOTO: sparta.cz

První přípravné utkání mají Hostouňští naplánované na 21. května, kdy přivítají v Tuchlovicích rezervu pražské Dukly. O týden později si zopakují prosincové měření sil s výběrem staršího dorostu Slavie Praha. Na první červnovou sobotu pak přijmuli pozvání od divizního mužstva Sokol Libiš.

V pátek 11. června se Hostouňští poprvé představí na domácím hřišti. V malé ochutnávce na vrchol následujících týdnů změří síly s výběrem letenské U19. V polovině června si tréninkový dril zpestří ještě větším drilem v rámci soustředění na severu Čech.

V závěru tohoto mezidobí přijde na řadu zmiňované utkání s nejslavnějším klubem v Česku - AC Sparta Praha, které bude mít mimo jiné i charitativní charakter. Svěřenci Pavla Vrby zavítají do Hostouně v úterý 22. června.

"Domluvit zápas s áčkem Sparty byla jedna z mých priorit posledních týdnů. Jsem rád, že se to nakonec povedlo,“ neskrývá radost sportovní manažer Hostouně Zdeněk Mužík. „Zápas je jednak odměnou pro hráče, realizační tým i klub jako takový, ale hlavně chceme divákům alespoň částečně kompenzovat období bez fotbalu. V neposlední řadě snad vynahradí Jirkovi Hondlovi neuskutečněná třetiligová střetnutí s rezervou Sparty, na která se po postupu do třetí ligy těšil,“ dodává a připomíná dva neuskutečněné domácí zápasy s béčkem Sparty z důvodu pandemii.

21. 05. 2021

Sokol Hostouň - Dukla Praha B