1. 6. 2024 (17:00) | ČFL - 29. kolo: TJ Jiskra Domažlice vs. Sokol Hostouň (Domažlice)

Hostouň si premiéru hřiště krásně osladila

ČLÁNEK KLADENSKÉHO DENÍKU

Hostouň – Radost a jásot. Oboje pochopitelné. Fotbalisté Hostouně slavnostně otevřeli parádně zrekonstruované hřiště, v nových dresech, a vítězně. Navíc proti dlouhodobě nejlepšímu týmu krajského přeboru, Ovčárům. Výhra 3:1 je vrátila do hry o postup do divize.

Trenéři přitom bojují od začátku jara s absencemi. K Šilhanovi se přidal nově Hlava, největší zimní posila. Nicméně oslabeni byli i hosté, ztráty Urbana, Voljanského, Viskupa a hlavně Hašlera (nahradil ho nepohyblivý Slavík) byly také dramatické. Ale Ovčáry mají pořád dost kvality na to, aby si s Hostouní rozdaly otevřenou partii. Za což byla ráda hlavně skvělá návštěva tří stovek diváků. Bavili se zejména do poločasu. Oba týmy si totiž vytvořily po třech obrovských šancích, ale zatímco za Ovčáry – lepší na míči a nebezpečnější, skóroval jen superrychlý Poběrežský z odmávaného ofsajdu, domácí udeřili. Falout jen práskl do břevna, ale Rouček byl v první ze svých šancí úspěšný (35.). Hosté reklamovali marně faul loktem na Hyku, sudí měl jiný názor, a tak poločas skončil 1:0. I díky tomu, že Maršner v tutovce napřáhl mimo a hlavičku Ondráka a další velké závary bravurně vyřešil domácí gólman Kolbas chytající svůj první duel na hostouňském placu. Konec ale ještě nebyl. Poběrežský s Maršnerem, to jsou Gatlin s Boltem v ovčárském vydání. Oba navíc i v rychlosti zvládají merunu a právě oni byli velkou hrozbou. Zkušenější Maršner hned po gólu nechal vyniknout opět Kolbase, ale v 71. minutě unikl Poběrežský a příčnou ranou o tyč snížil. Pak mohl i vyrovnat, ale jeho nepovedený centr Kolbas vytěsnil mimo. A když Slavík ve výborné pozici nezpracoval prudký centr, bylo hotovo. Navíc v poslední minutě Burant sice gól nedal, ale sudí viděl ruku Studeného a Motlík z penalty nezaváhal. „Víme, že Ovčáry jsou pojmem, přesto jsme je chtěli porazit. Hráči i vedení mi udělali radost," neskrýval domácí předseda klubu Jiří Hondl, který stojí za úžasnou rekonstrukcí stadionu Vojtěcha Zeithamla nejpevněji. Areál je skutečně pěkný a do budoucna by mohl doznat ještě dalších velkých změn. Kabiny by se podle něj mohly natáhnout až ke kase s tím, že jejich součástí bude i rehabilitační linka. Nutností je pak výstavba dalších tréninkových hřišť. V Hostouni jsou nápady, peníze na ně i chuť. Kam tady s fotbalem dojdou?

Fotky z kladenského deníku pana Bohumila Kučery si můžete prohlídnout v GALERII.