20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

Hostouň si poradila se Slavií

Hostouňským se v tréninkovém centru na Xaverově povedl vstup do obou poločasu. Skóre proti pražské Slavii otevřel ex-slávista Gajdošík, po přestávce se dvakrát prosadil Miker.

Po půl roce se Hostouňští vrátili na místo činu, respektive na místo, kde odehráli poslední utkání roku 2020. V prosincovém střetnutí proti celku staršího dorostu Slavie hráči Sokola nepředvedli špatný výkon, ale nakonec si odvezli z Xaverova prohru 1:3. Motivaci vrátit pražskému týmu porážku vynásobilo aktuální složení týmu. Sešívaný dres za zelenobílý vyměnila v posledních měsících čtveřice hráčů a realizační tým v březnu doplnil Jan Kočí, který přišel do Hostouně po desetiletém angažmá u mládeže Slavie.

A právě ex-slávistickou stopu měla úvodní branka utkání. Odchovanec vršovického klubu Brejcha vyslal do úniku ex-dorostence Slavie Gajdošíka, který se tváří tvář brankáři nemýlil. Pražané se záhy pokusili přebrat otěže zápasu, ale jejich veškeré snažení končilo na pozorné obraně Sokola. Naopak to byli Hostouňští, kteří byli v průběhu prvního poločasu blízko dalším brankám. Pokusy Dostála a Mlejnka však zůstaly nevyužity, a tak po prvním poločase drželi zelenobílí nejtěsnější vedení 1:0.

Do druhého poločasu vyslali trenéři Hostouně téměř novou jedenáctku, která napodobila své předchůdce a již po pár minutách na hřišti se dočkala branky. Na vlastní polovině získal balon Pavlík. Ten po krásné individuální akci vyslal do úniku Kubáně (pozn.: na zkoušce ze Slavie), který našel ve vápně Mikera - 2:0 pro naše barvy! V 69. minutě Slávisté sice snížili, ale Hostouňští si vzali dvoubrankové vedení zpátky o čtyři minuty později. A i tentokrát u toho byl Miker. Roli „zabijáka“ ve vápně potvrdil po centru Zahranychnyyho. V 81. minutě mohl dát razítko na výhru Fotr, ale po jeho samostatném úniku skončil balon na brankáři domácích. Podobnou příležitost dostali o pár chvil i Slávisté, kteří po rychlém výpadu dokázali opět snížit. Kontaktní branka je dostala na koně, ale další šanci bravurně zlikvidoval Pančev.

Utkání mělo náboj a fanouškům se muselo líbit, ale hráči si stále po sedmiměsíční odmlce zvykají na zápasovou zátěž. „Soucítím s kluky. Pauza od zápasů byla opravdu šíleně dlouhá. Někteří se perou sami se sebou a bude trvat, než do sebe dostanou zápasovou kondici,“ potvrdil trenér Dominik Rodinger.

„Do zápasu jsme šli zase s dvěma jedenáctkami. Každý hrál poločas, kromě Charviho, který hrál celý zápas. První poločas byl z naší strany herně asi lepší. Šli jsme do rychlého vedení, kdy Brejcha našel krásným pasem Gajdošíka, který se v samostatném úniku nemýlil. Okolo 30. minuty jsme měli slabší pasáž, kdy Slavia byla lepší. Druhý poločas jsme dle mého názoru málo kombinovali, hráli nahoru dolu, ale přesto jsme si vypracovali více šancí ke skórování než soupeř. Jsem rád, že se dvakrát trefil Jirka Miker a vyhráli jsme 3:2. Klukům ze Slavie a Martinovi Hyskému děkuji za tato utkání, protože se hraje tempo fotbal bez nějakého velkého bránění, a to je jediná cesta, jak do hráčů co nejrychleji dostaneme kondici,“ zhodnotil utkání hostouňský lodivod.

SK Slavia Praha vs. Sokol Hostouň 2:3 (0:1)

Sestava - Sokol (1. poločas): Pančev - Neruda, Dosoudil, Charvát, Hovorka - Gajdošík, Soukup, Dostál, Brejcha, Mlejnek - Hájek

Sestava - Sokol (2. poločas): Pančev - Mejdr, Kosík, Charvát, Pavlík - Holub, Kubáň, Zahranychnyy - Kulhavý, Miker, Fotr

Branky: 69.,82. - 3. Gajdošík, 49. a 73. Miker

Autor: Lukáš Horníček