10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

Hostouň se držela na Spartě první poločas

Hostouňští odjížděli na Spartu s vírou v dobrý výsledek, třeba i v remízu… Té byli blízko alespoň po první půli. Branka do šatny však odstartovala rudý brankostroj, který se zastavil na čísle osm. Sokol našel ve svém středu jediného střelce – Oskara Fotra.

Obě mužstva vstupovala do utkání v rozdílné fázi přípravy. Pro zelenobílé to bylo poslední utkání před plánovanou dovolenou. Svěřenci Pavla Vrby naopak úterním střetnutím odstartovali zápasovou přípravu před kvalifikací o Ligu mistrů a novým soutěžním ročníkem 2021/22.

Malá rozehranost však na hráčích Sparty nebyla vůbec znát a od prvních minut se do Sokola zakousli. Odměnou jim byla úvodní branka z 10. minuty, když se po centru prosadil hlavou Laco Krejčí. Brzká inkasovaná branka zelenobílé nikterak nenahlodala, ba naopak odrazila k lepšímu výkonu. Sparťané byli i nadále více na balónu a nebezpečnějším týmem, ale zlepšená hra Hostouňských vedla k několika nadějným příležitostem. Jednu takovou dokázal po přihrávce Kulhavého proměnit Fotr. Naději na překvapivou poločasovou plichtu zmrazil 10 vteřin před přestávkou svou druhou brankou v utkání Laco Krejčí.

Do druhého poločasu provedli trenéři Hostouně dvě změny. V brance vystřídal Tetoura ex-sparťanský dorostenec Pančev a do středu pole přišel dvoubrankový střelec ze zápasu s Českou Lípou Soukup za Mentbergera. To Sparta vyslala do druhé půle téměř novou jedenáctku, která rozjela pořádný kolotoč… V klubu dvoubrankových střelců utkání brzo doplnil Krejčího Karabec a Minčev. Prosadil se i Karlsson a na konečných 8:1 uzavřel v 90. minutě Polidar.

Samozřejmě, že výsledek jsme si přáli lepší, ale je potřeba si říct, že tři branky jsme Spartě darovali bohužel sami. Bylo vidět, že jsme nebyli všichni tak uvolněný v hlavách. Hlavně začátek byl z naší strany takový váhavý. Je to naprosto logické, protože někteří kluci hráče viděli poprvé v životě a některým to svázalo nohy. Naopak takový Kejb si s tím poradil bez problémů. Po deseti minutách jsme se ale sžili s hrou Sparty a začali hrát velmi slušný poločas, který byl korunován po hezké akci Kamči a Oskyho brankou. Bohužel jsem ale deset vteřin před koncem prvního poločasu úplně zbytečně inkasovali, když jsme měli hráče následovat a nechodit do skluzu, škoda…

Do druhého poločasu Sparta poslala letku s Karabcem, Karlssonem, Minčevem… a to byl fofr (smích). Začala neskutečně rotovat krajními beky, kteří přečíslovali střed a my na to nenašli recept. …dostala nás tam, kde jsme být nechtěli. A když dala brzo dvě branky, nám samozřejmě začala víc pracovat hlava s únavou a už to bylo velmi těžké se dostat do zápasu.

Celkově jsem ale velmi rád, že jsme si mohli zkusit zahrát proti takovému týmu a věřím, že to pro všechny bude obrovská zkušenost. Velká škoda, že se nakonec zápas nemohl hrát u nás, protože by to byla velká propagace jak našeho hezkého areálu, tak Sparty v našem regionu. Dalo se to úplně v pohodě vymyslet, protože stejně lidi museli mít antigenní testy a co si pamatuji ze své kariery, tak nás to i bavilo jezdit na tyto přípravné utkání po těchto menších stadionech.

Pokud jsme fanouškům neudělali radost výsledkem, tak věřím, že hlavně v prvním poločase aspoň předvedenou hrou, kterou budeme nadále pilovat. Velké díky z kabiny za vaši včerejší podporu.

Hostouňští se zápasem na Strahově rozloučili s letošní sezonou. Po krátké dovolené se znova sejdou 6. července. V rámci letní přípravy sehrají další tři přípravné zápasy (Sokol Živanice, FK Baník Most-Souš a Aritma Praha). Nový soutěžní ročník zahájí 1. srpna na půdě Karlových Varů.

AC Sparta Praha vs. Sokol Hostouň 8:1 (2:1)

Sestava - Sparta (1. poločas): Holec - Gabriel, Štetina, Vitík, Hanousek - Wiesner, Sáček, Pavelka, Dočkal, Laco Krejčí - Pulkrab

Sestava - Sparta (2. poločas): Kotek - Vindheim, Vitík, Panák, Polidar - Karlsson, Souček, Trávník, Karabec, Minčev - Drchal

Sestava - Hostouň: Tetour (46. Pančev) - Pavlík, Charvát, Kosík (88. Skhyria), Hovorka (58. Mejdr) - Zahranychnyy (60. Neruda), Mentberger (46. Soukup), Kubáň (65. Dostál), Kabele (85. Mlejnek) - Kulhavý (53. Gajdošík), Fotr (53. Miker)

Branky: 10. a 45. Laco Krejčí, 48. a 61. Minčev, 59. a 75. Karabec, 69. Karlsson D.M., 90. Polidar - 32. Fotr

Autor: Lukáš Horníček | Foto: David Lejček