20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

Hostouň roli favorita v Libiši zvládla

Hostouňští po týden starém úspěchu na hřišti Slavie vyhráli i na půdě divizního celku Sokol Libiš. Domácí zelenobílým zdárně vzdorovali dvě třetiny hry. O konečné výhře Hostouně 4:2 rozhodli ve druhém poločase Mejdr a Hájek.

Hostouňští vstoupili do zápasu aktivně a roli favorita potvrdili brzkou úvodní brankou. Stejně jako před týdnem otevřel skóre Gajdošík. Domácí však nechtěli dát svoji kůži lacino a o dvě minuty později zásluhou ex-hostouňského hráče Lohoydy vyrovnali. Hostouňští se snažili vzít si vedení zpátky, ale žádná z následných akcí neskončila brankou. Naopak se v 18. minutě dokázal prosadit domácí Přibyl z přímého kopu a k překvapení všech poslal Libiš do vedení. Hostouňští se s nepříznivým vývojem nenechali otrávit a i nadále byli aktivnější týmem na hřišti. Veškeré útočné snažení zelenobílých však končilo na pozorné obraně domácích. Vyrovnání se dočkali až těsně před přestávkou, kdy přesný centr Kubáně našel hlavu Fotra - 2:2.

Stejně jako v předchozích utkáních trenéři do druhé půle vyslali téměř novou jedenáctku v novém rozestavení a s jinými útočnými a obranými plány. Druhá pětačtyřiceti-minutovka začala několika nevybíravými zákroky a častou rozpravou hráčů směrem k rozhodcovské trojici. Vášně se naštěstí brzo uklidnily a přítomní diváci se opět mohli začít bavit pouze fotbalem. Poslední odpor Libiše, účastníka Divize C, zlomil v 69. minutě Mejdr, který se ve velkém vápně dostal k odraženému balonu a pomocí teče dokonal obrat. Poslední gólovou tečku za zápasem dal o pár chvil později Hájek po přihrávce Charváta.

„Máme za sebou velmi těžký týden, kde jsme se dostávali každý trénink na hranici osmi kilometrů v docela intenzivní zátěži, takže bylo jasné, že budeme mít těžší nohy. První poločas byl z naší strany i tak slušný. Vytvořili jsem si poměrně dost šancí, ale bohužel je nedokázali dotáhnout do konce. Naopak branky do naší sítě byly z kategorie darovaných,“ zhodnotil vstup do utkání Dominik Rodinger.

„Druhý poločas jsme poslali do hry čerstvé kluky, kteří opět ukázali, že se chtějí porvat o své místo na zemi. Na míči jsme byli lepším týmem. Soupeř hrozil převážně z brejků, kde měl dvě dobré příležitosti,“ dodal svůj pohled k druhému poločasu.

„Jsme rádi, že měl zápas náboj z obou stran a nebyl to nějaký pouťák. Splnilo to naše očekávání. Výhry si je potřeba v takové fázi přípravy vážit. Máme před sebou další týden, kde malinko upravíme program, abychom měli v pátek lehčí nohy na zápase se Spartou U19. Hrajeme po dlouhé době doma a věříme, že přijdou i diváci,“ nastínil hostouňský lodivod program následujících dnů.

Sokol Libiš vs. Sokol Hostouň 2:4 (2:2)

Sestava - Sokol (1. poločas): Harapa - Dosoudil, Trapp (29. Pavlík), Charvát - Mejdr, Kubáň, Soukup, Mlejnek, Hovorka - Gajdošík, Fotr

Sestava - Sokol (2. poločas): Pančev - Zahranychnyy, Pavlík, Charvát, Neruda (60. Mejdr) - Brejcha, Holub, Mlejnek - Kabele, Hájek, Gajdošík (65. Fotr)

Branky: 8. Lohoyda, 18. Přibyl - 6. Gajdošík, 40. Fotr, 69. Mejdr, 72. Hájek