Hostouň nezužitkovala střeleckou převahu a se Spartou rozešla smírně

Hostouňští v posledním utkání před plánovaným zúžením kádru a odjezdem na soustředění změřili síly s mladými Sparťany. V líbivém utkání vstřelili dvě branky. Stejný střelecký zářez si připsali i dorostenci ze strahovské akademie.

Obě mužstva vstoupila do utkání, i zásluhou slušné divácké kulisy, velmi aktivně a s brzkou možností ke skórování. Zatímco Hostouňští svoji velkou příležitost z úvodu nezužitkovali, soupeř nabídnutou šanci využil, když se v 7. minutě po rychlém výpadu prosadil Osmani. Sparťany úvodní branka dostala na koně, ale jejich platonická převaha netrvala dlouho. Naopak to byli domácí, kteří do konce poločasu počítali brankové příležitosti. Ty největší promarnili oba útočníci v zelenobílém Gajdošík a Fotr. Nevyužité šance mrzely o to víc, když hosté znovu úspěšně udeřili v 39. minutě. Rohový kop Hostouňští odvrátili k obránci Kaufmanovi, který střelou z 30 metrů překvapil všechny přihlížející, včetně ex-brankáře Sparty Pančeva.

Naději na zvrat utkání si tak domácí přenesli do druhého poločasu. A na první střípek k cestě k obratu nemuseli čekat nikterak dlouho. V 48. minutě se prokombinoval k zakončení Zahranychnyy… Jeho střela sice v bráně neskončila, ale k odraženému míči se první dostal Fotr, který už nekompromisně zakončil - 2:1! Zahranychnyy byl i vyrovnávací branky ze 72. minuty, když nechal připomenout proměněnou dalekonosnou střelu Sparťanů z úvodní části hry. Ani on se téměř z totožného místa nemýlil a vyrovnal stav utkání na 2:2. Ani v závěru utkání tempo nikterak nepolevovalo, ale další branku již nepřineslo.

Jsme moc rádi, že jsme po dlouhé době mohli hrát doma a s tak těžkým soupeřem. Sparta je prakticky nejsilnější výběr hráčů do 19 let z celé republiky. Utkání bylo z obou stran velmi fotbalové. Tomu odpovídá i statistika osm faulů dohromady od obou týmů!

Myslím, že si lidé přišli na svoje od první minuty. My jsme velmi dobře drželi míč, kombinovali a Sparta byla zase velmi efektivní. Poločas sice vedla 0:2, ale s trenéry jsme v pauze u kluků viděli obrovskou touho to zlomit, protože jsme měli více jak čtyři dobré šance ke skórování.

I ve druhém poločase jsme hráli velmi aktivně, moderně a odměnou nám byly dvě branky v síti Sparty. S trenéry nám udělalo velkou radost hlavně to, že jsme dokázali celých 90 minut hrát velmi náročně, aktivně a přišlo mi, že jsem na tom i fyzicky lépe, než soupeř, který hrozil nadále pouze z brejků.

Když to shrnu, tak to bylo krásné utkání, kde padaly hezké branky. A co mi chybělo? Jak už je bohužel zvykem, tak nějaká odezva od diváků. Velmi mě mrzí, že nezatleskají po dobré akci nebo třeba naše kluky nevyprovodí potleskem, když střídají. Včera si to určitě kluci zasloužili. Budeme s tím nějak muset pracovat. :) …ale všem kteří přišli i tak děkujeme. Je to obrovská změna oproti tomu, když hrajete bez diváků.

Nyní čekají mužstvo dva tréninky, po kterých dojde k plánovanému zúžení kádru před odjezdem na soustředění. Na soustředění je naplánováno přípravné utkání s divizním výběrem Arsenal Česká Lípa (19. 6.).

Sokol Hostouň vs. AC Sparta Praha U19 2:2 (0:2)

Sestava - Sokol: Pančev – Pavlík J., Skhyria, Charvát – Mejdr (46. Zahranychnyy), Kubáň (63. Soukup), Brejcha (74. Dostál), Kabele (74. Pavlík K.), Hovorka (74. Mlejnek) – Gajdošík (46. Kulhavý), Fotr (63. Hájek)

Sestava - Sparta: Ulrich – Kaufman, Vydra, Ševínský, Čihák, Jedlička, Kaštánek, Sprinz, Váňa, Osmani, Hruška (střídali: Kolář, Lehocký, Jandovský, Krejčí, Lilling)

Branky: 48. Fotr, 72. Zahranychnyy – 7. Sprinz, 39. Kaufman