10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

Hostouň – Podzimním mistrem krajského přeboru jsou fotbalisté Sokola Hostouň. Tým z východního okraje okresu Kladno podával na podzim nejvyrovnanější výkony ze všech šestnácti elitních celků soutěže a po výhře nad Mnichovým Hradištěm 2:0 si bude užívat sice pracovní, ale jinak příjemnou zimu.

Domácí trenér Martin Čurda vyrukoval na soka s rychlými krajními hráči, aby svými výpady trápili hostující obranu. Což se dařilo a vše vyústilo v první gól Jana Čurdy, který parádně trefil volejem odražený míč.

Domácí tým měl náznaky šancí i dál, byl aktivnější, ale bylo znát, že hraje hodně mladých hráčů, jimž někdy chybí lepší vyhodnocení situací.

Nakonec tak uspěl až veterán Šilhan, který se dostal na hřiště po přestávce a v 82. minutě jistil výsledek po centru Roučka, který hosté po minele minuli.

„Jsme spokojeni s výsledkem, ale i celým podzimem. Po sobotě jsme znali výsledky soupeřů a věděli, že pokud chceme být půlmistrem, tak musíme vyhrát. Půlmistr sice ještě není nic, ale zase se to v Hostouni nikdy nemusí povést. Takže jsme to oslavili," dodal Martin Čurda, jehož tým už zná plán zimní přípravy, kde se utká s divizními mužstvy Souše, Lounů, Motorletu či Tatranu Rakovník.

17.11.2015

Autor: Rudolf Muzika