20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

Hostouň hlásí první posilu. Hostování Dočekala se přeměnilo v přestup

Sokol udělal na přestupovém trhu první krok na cestě za záchranou ve třetí lize. Na podzim hostující Tomáš Dočekal z druholigové Příbrami se stal kmenovým hráčem Hostouně. Dvaatřicetiletý útočník s ligovými zkušenostmi již během podzimu prokázal svoji platnost v útočné fázi, když v pouhých sedmi zápasech se přímo podílel na pěti brankách.

Tomáš Dočekal, rodák z podhůří Jizerských hor, s fotbalem začínal v Lučanech nad Nisou. Ve fotbalovém rozvoji pokračoval v mládežnické akademii FK Jablonec.

První větší šanci v profesionálním fotbalem dostal v pražské Viktorce, s níž v roce 2011 postoupil do první ligy. Nejvyšší fotbalovou soutěž si však vyzkoušel až o tři roky později v dresu Slovácka. Další prvoligové zkušenosti posbíral v Jablonci a naposledy i v Příbrami. Urostlý útočník má za sebou i několik zahraničních angažmá. V minulosti nastupoval v polské první lize - Ekstraklase za Piast Gliwice, na Slovenku za Michalovce a Zlaté Moravce, či v rakouském FAC Vídeň.

Letošní sezonu zahájil v Příbrami, za níž si připsal tři starty v Národní lize a čtyři v dresu třetiligového béčka. Dvě utkání odehrál za první tým v poháru Mol Cup. Hostouňský dres poprvé oblékl až na konci září a hned se zařadil mezi důležité útočné články sestavy zelenobílých. V sedmi podzimních utkáních zaznamenal za Sokol 5 bodů (3+2).

Rok narození:

1989

Post:

útočník

Přestup z klubu:

1.FK Příbram

Předchozí kluby:

TJ Lučany nad Nisou, FK Jablonec, Viktoria Žižkov, Michalovce (Slovensko), Piast Gliwice, GKS Tychy (Polsko), Slovácko, Floridsdorfer AC (Rakousko), Zlaté Moravce (Slovensko), Slavoj Vyšehrad, 1.FK Příbram