24. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 28. kolo: Sokol Hostouň vs. FC Táborsko akademie (Hostouň)

Hostouň čeká vrchol fotbalového jara, hostí lídra z Rakovníka

-----Hostouň – Zatím marně nahánějí fotbalisté Sokola Hostouň svého největšího rivala v boji o postup do krajského přeboru – SK Rakovník.---------------------- Na slavnější celek hostů ztrácejí po vítězství ve středeční dohrávce I. A třídy s Tuchlovicemi (3:1) pět bodů a nyní ho přivítají na domácím trávníku. Duel v Hostouni má výkop v neděli v 17.00 hodin. Je možné, že postoupí oba týmy, to by se ale musel někdo z mužstev hrajících vyšší soutěže odhlásit. Což je možné a stává se to rok co rok. Jisté ale není nic. „Myslím, že na první Rakovník už nedosáhneme. Samozřejmě ho budeme chtít doma porazit, ale i tak by měl o dva body víc a v posledních dvou kolech má snadnější soupeře, doma Poříčí a venku Jílové, " nahlíží na závěr I. A třídy realisticky předseda Sokola Hostouň Jiří Hondl. A pořád ještě lituje neuvěřitelného domácího kolapsu s tehdy posledními Loděnicemi (3:4), po němž kouče Mužíka nahradil Martinem Čurdou. Tomu se ve funkci daří, tým šlape, a přestože je dost oslaben (zraněni či vykartovaní jsou Frič, Himl, Hofman či Tichý), tak vyhrává. „Má nejen spoustu zraněných, ale i těch, kteří hrají se sebezapřením. Udělám to tak, že se v pátek zeptám po tréninku chlapů, kdo je schopen hrát a pak teprve uvidím, " říká Martin Čurda a nezastírá, že cílem zůstal postup. „Máme zprávy, že by se z druhé příčky postoupit dalo (a tu už má Hostouň jistou – poz. red.). Přesto budeme chtít vyhrát, to je jasné, " usmívá se odborník, jenž opět dá možnost hráčům základního kádru. „Ve středu se třeba nedostalo na Bureše, byť hrál předtím ve Velvarech výborně. Ale potřeboval se učit, navíc tihle kluci, jako on nebo Franta Černý nejsou zvyklí hrát anglické týdny. S Rakovníkem zase bude hrát, " dodal Martin Čurda, který řadu hráčů hostů zná z působení u kladenské mládeže, a to může být jeho malá výhoda.