10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

B-tým hrál v sobotu na hřišti 2. Týmu tabulky Velkého Přítočna. I přesto byl papírovým favoritem, neboť poslední vzájemné zápasy skončili výraznými vítězstvími našeho týmu a sestavy obou celků se moc nezměnily.

Hlavní trenér mužstva nám popsal, jak utkání viděl.

Taková utkání se nehodnotí vůbec dobře. K čemu Vám jsou slova uznání soupeře, že vyhrálo šťastnější mužstvo, protože jste jim mohli nasázet minimálně 6 gólů, když prohrajete 2-1. Přitom do utkání jsme vstoupili velice dobře a domácí až do 30. minuty nepustili vůbec do hry. Výsledkem toho byla jedna vstřelená branka po rohovém kopu. Další nadějné situace a jednu 100% gólovou příležitost jsme nevyužili.

Soupeř se k prvnímu ohrožení naší brány dostal po více jak půl hodině hry a rovnou vsítil branku rovněž z rohového kopu (39 min.). Ta jej dostala nahoru natolik, že po naší chybné a netaktické rozehrávce ve 44. min. utkání jsme inkasovali gól do šatny. Druhá půle kopírovala tu první se dvěma rozdíly. Ten první = 100% šancí ke skórování jsme si vytvořili minimálně čtyři a ten druhý = žádná branka již nepadla. Do naší otevřené obrany pronikl soupeř jednou před koncem utkání, avšak svou jedinou šanci neproměnil (dost možná se jednalo i o jedinou střelu domácích v druhém poločase).

Ač si nevezeme domů ani bod, hráče musím pochválit za předvedený výkon a snahu o zvrat do poslední minuty. S odstupem času se domnívám, že kdybychom hráli celý víkend až do tmy, branku bychom prostě dát nedokázali. Dvakrát jsme selhali na brankové čáře, dvakrát na malém vápně a již poněkolikáté v soutěži doplatili na slabou produktivitu.