24. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 28. kolo: Sokol Hostouň vs. FC Táborsko akademie (Hostouň)

Góly stříleli kladenští ex-ligisté. Nechyběla ani šermovačka.

Obrovskou výhodou fotbalových Tuchlovic je druhá hrací plocha pokrytá kvalitním trávníkem. Tým koučů Mrázka a Supáčka si tak v pěkném sobotním popoledni mohl pozvat do Srb, kde zmíněný plac už pár let funguje, tradičního rivala Hostouň.

Ten už půl roku hraje o soutěž výš – krajský přebor, ovšem duel byl vyrovnaný a dramatický - skončil plichtou 1:1.

Hostouň šla do vedení zásluhou Jaromíra Šilhana (18.), jenž se ovšem netrefil hlavou (jak je jeho dobrým zvykem), ale nohou po závaru. Poločas ale nedohrál, sudí Hlavnička ho po malém incidentu vykázal k odpočinku na střídačce. Také za domácí se trefil někdejší prvoligový fotbalista Kladna. Lukáš Hajník předvedl dvacet minut před koncem svoji levačku při parádně kopnutém trestňáku. Vypjatý zápas dvou tradičních rivalů se spoustou šancí už jiný (uznaný) gól nepřinesl.

Hostouň byla sice o něco lepší kombinačně, na čemž měl podíl i další elitní borec z bývalého Kladna Lukáš Hlava, jehož Sokol loví z Hvozdnice. Ale Hlava také zazdil jednu šanci, Roučkovi nebyl uznaný gól, a výsledek tak mohl být i opačný. Tuchlovice totiž postupně přidaly, měly výborné pasáže a ke konci je o výhru obral na brankové čáře (?) zasahující Hofman.

Závěr zápasu potěšil i fanoušky bojového umění a pořádného fotbalového vzruchu. Pustili se do sebe domácí Hadrika s hostouňským „práčetem" Elmanem. „Já bych to nepitval, nepřerostlo to meze. Když se nemohli odtrhnout, šel jsem na hřiště a dostal je od sebe," usmál se asistent trenéra Tuchlovic Miroslav Supáček.

Tomu se zápas líbil. „Mělo to šťávu, parametry. I pár dramatických zápletek, ale jako příprava výborné utkání," pochvaloval si. Dobrou zprávou pro jeho tým je návrat uzdraveného L. Mrázka, jenž po vážném zranění na podzim uvažoval o konci kariéry, ale dal se dohromady. Zatím se drží i dlouhodobý rekonvalescent Nejedlý a do týmu zapadají také noví hráči – pracovitý Brnovjak z Nova Kladno a rychlý Soukup ze Strašecí.

Martin Čurda jako hlavní trenér Hostouně měl podobný názor jako Miroslav Supáček. Zápas měl podle něj vysokou kvalitu i proto, že řada hráčů prošla kvalitními kluby a nejvíc SK Kladno. Koneckonců on i Supáček většinu hráče v mládeži či dospělých vedli. „Tím nechci říci, že tam byli jen hráči z Kladna. Jen to, že oba celky disponují kvalitními fotbalisty, kteří chtějí hrát. „Chci, aby můj příspěvek Hostouni byl v tom, že předvádíme atraktivní kombinační fotbal, abychom byli silní na míči.

Přináší to i chyby, někteří fanoušci jsou pak méně trpěliví, ale já si za tím stojím," říkal Čurda, do jehož plánu tak výborně zapadá nejzářivější posila zimy David Hlava. „Nejen výborný, ale také chytrý hráč a člověk. Kdo mu bude chtít na hřišti naslouchat, jen vydělá," je přesvědčen kouč.

Naopak za závěrečný incident určitě nepochválil Miroslava Elmana, jemuž vyčítal už loni na jaře červenou kartu proti Rakovníku a následný dlouhý distanc. „Mně se o tom do novin mluvit nechce. A nebudu říkat, kdo si v tom konfliktu začal, tohle bývá padesát na padesát. Pro mě je podstatné chování mého týmu," naznačil Martin Čurda, že také koncentrace jiných pouze a pouze na fotbal se mu úplně nezdála a v tomto směru bude k týmu mluvit.

Tuchlovice – Hostouň 1:1 (0:1). Branky: 70. Hajník – 18. Šilhan. Rozhodčí: Hlavnička.

Tuchlovice: Zelenka – Pilař, Portužák, Nejedlý, Hajník – Fitko – Hafenrichter, Mrázek, Kedroň – Hadrika, Kudela. Střídali Hejduk, Wittmayer, Balík, Brnovjak.

Hostouň (I. pol.): Kolbas - Tichý, Hanuščík, Burant, Hofman - Himl, Zachariáš, Čurda, Novák - Hlava – Šilhán.

II.pol: Ondrejička - Hofman, Hanuščík, Burant (70. Falout), Krdžinja - Himl, Motlík, Elman, Novák - Hlava - Zachariáš (53. Rouček).

ZDROJ