Fotogalerie: Hostouň s Duklou těsně padla

Hostouňští v letošním roce poprvé nastoupili k utkání. K úvodnímu přípravnému duelu si Sokol pozval do Tuchlovic rezervu Dukly. S týmem z Julisky po vyrovnané bitvě padla brankou ze závěru utkání 1:2. Jediný úspěšným střelcem zelenobílých se stal Daniel Dostál.

O páteční podvečer v Tuchlovicích na sebe narazili dva soupeři v rozdílném stavu připravenosti. Na jedné straně Dukla, s profesionálním statusem, mohla od začátku roku převážnou část tohoto období trénovat a hrát přípravné zápasy. Na té druhé Hostouň, jakožto amatérský klub, se zapojila do kolektivního tréninku v rámci rozvolňování až v posledních týdnech.

Lepší rozehranost soupeře byla znát hlavně v úvodu utkání, kdy svými výpady naší obraně zatápěl. Po několika nebezpečných kontrech se dočkal úvodní branky střetnutí v 18. minutě. V následujících chvílích se přeci jen začali osmělovat v útočné aktivitě i naši borci. Hlavně dva výpady novice Mikera zaváněly vážnějším ohrožením soupeřovi branky. Bohužel skončily bez gólového vyústění. Na druhé straně odmítl dvougólovou ztrátu reflexivním zákrokem brankář zelenobílých Tetour, a tak poločasové skóre zůstalo v nejtěsnějším poměru pro hráče z Julisky.

Druhý poločas atraktivitě zápasu nikterak neubral. Na obou mužstvech bylo znát, že si s balonem rozumí a prioritou je útočný fotbal. Hostouňští v určitých pasážích dokázali soupeře zatlačit na jeho polovině. Vyrovnání se však dočkali až v 84. minutě, kdy přesný centr Mejdra do šestnáctky našel Dostála, který nabídnutou příležitost dokázal zužitkovat. Bohužel radost Hostouňských trvala pouze minutu. Krátce po rozehrání vrátil Dukle vedení Ludvíček. Závěrečný tlak Hostouně Dukla dokázala ustát a do Prahy si odvezla vítězství 2:1.

I přes pro hru panovala po zápase na straně Sokola spokojenost. „Obě naše jedenáctky se s prvním zápasem popasovaly velmi dobře. Dukla byla fantastická na míči. Těší mě, že jsme se jim postupem času dokázali fotbalově vyrovnat. Bohužel jsme neproměnili penaltu. Nové tváře nám pomohli hru zrychlit,“ řekl pro Vaše Kladno trenér Dominik Rodinger.

„Na to, že to byl náš první zápas po tři čtvrtě roce, tak jsme velmi spokojený. Jsem příjemně překvapený, jak jsme utkání dobře zvládli fyzicky,“ dodal předseda klubu Jiří Hondl.

Sokol Hostouň vs. FK Dukla Praha B 1:2 (0:1)

Sestava - Sokol (1. poločas): Pančev - Pavlík, Trapp, Dosoudil - Mejdr, Brejcha, Dostal, Kabele, Neruda - Miker, Hájek

Sestava - Sokol (2. poločas): Tetour - Mejdr (60. Neruda), Kosík, Charvát, Hovorka - Soukup, Zahranychnyy, Holub - Kulhavý, Fotr (70. Dostál), Gajdošík

Branky: 84. Dostál - 18. Lauko, 85. Ludvíček