Fotbalová pozvánka: Uvolní se Hostouň z křeče?

*****V tabulce I. A třídy spadli z prvního na čtvrté místo, v tabulce pravdy mají pouze tři plusové body. Říjen se fotbalistům Hostouně vůbec nepovedl. V neděli je přitom čeká v jednou z magnetů kola SK Rakovník. Tým, který bude hrát doma a je na tom naprosto jinak než Hostouň. Je druhý a daří se mu.************* I když i Rakovník je určitě průstřelný. V říjnu sice třikrát vyhrál, ale nad třemi nejslabšími mužstvy soutěže – Loděnicemi, Slaným a Týncem. A s jediným silným protivníkem doma prohrál – Černolicím podlehl 0:2. „Na Rakovník nám to v minulosti nešlo, a to byli v tabulce dole. Navíc náš tým padl na ještě větší herní dno než jsem myslel, že může padnout, " říkal po prohře s Velvary zklamaný kouč Zdeněk Mužík a oznámil, že v sestavě přijdou změny. Hodilo by se uzdravení Šilhana s Himlem, právě tihle dva zásadně ovlivňovali ofenzivu mužstva v úvodu ročníku. V Rakovníku se hraje až v neděli, sobotním magnetem soutěže bude duel v Tuchlovicích, kam dorazí další ještě nedávno první tým tabulky – Jílové. Tuchlovice jsou však rozjeté. Ze šesti posledních duelů vytěžily 16 bodů, v tabulce pravdy už jsou na tom lépe než Hostouň (+5), celkově na ni ztrácí jen čtyři body a na Jílové body tři. „Pokud uspějeme, jsme dál ve hře, i když to tak ze začátku nevypadalo. Na Jílové se těšíme, " přiznal nedávno čerstvý otec a opora tuchlovického mančaftu Roman Hejduk. Další čerstvý táta bude dnes zapíjet dceru. David Vedral, předseda Slovanu Velvary, je starším otcem než Hejduk, ale stejně spokojeným. Což platí nejen o soukromém životě, ale i o fotbalu. Velvary drtí soupeře, vybrakovaly Hostouň, vedou tabulku a teď hostí Poříčí, které venku ještě nebodovalo. „Máme připravenou oslavu, hlavně ať to kluci nepokazí, " modlí se. Zápas o šest bodů čeká borce SK Slaný. Ti v říjnu hráli zoufale, ale konečně mají slabšího protivníka, hrají v Týnci. Pokud tam nebudou bodovat, stane se jejich situace na chvostu tabulky I. A třídy kritickou. Ale uzdravil se kanonýr Hořejší a nějaký gól by slabé týnecké obraně dát měl. V I. B třídě je už dnes dopoledne od 10.15 hodin na pořadu v poslední době často až moc vyhecované derby Hřebeč – Velká Dobrá. Nyní by mohlo být ve větším klidu, oba celky totiž disponují hráčskou kvalitou patřící k nejlepším v soutěži. Byť Hřebeč naposledy podlehla v Jedomělicích. Právě ty míří také na derby. Na hřišti poslední Unhoště to bude pro domácí jedna z posledních šancí, jak aspoň částečně vyžehlit pomačkané podzimní prádlo. Duel bude zároveň soubojem dvou posledních okresních přeborníků.